Допомога неповнолітньому в реалізації права на своє утримання
Теги, пов’язані зі статтею:
Дата публікації:
20/01/2025
До юриста громадської організації «МАРТ» звернувся Артем*, який попросив допомоги у стягненні аліментів на своє утримання з батька.
Чоловік проживає окремо, в іншій місцевості, хлопцю нічим не допомагає багато років і уникає будь-якого спілкування з ним.
Батько Артема раніше був позбавлений судом батьківських прав щодо сина, однак це не звільнило його від обов’язку забезпечувати дитину всім необхідним.
У березні 2023 року мати Артема померла від тяжкої хвороби. З того часу хлопець постійно проживає з бабусею, яка самостійно піклується про його добробут та забезпечує його, наскільки це можливо. Події війни не спонукали батька підтримувати сина або турбуватися про його безпеку та благополуччя.
Юрист ГО «МАРТ» Олександр Жилінський дослідив норми сімейного законодавства, аби з’ясувати можливість подання позову до суду безпосередньо від імені неповнолітнього для стягнення аліментів.
У жовтні 2024 року юрист підготував заяву до суду відповідно до частини 4 статті 152 Сімейного кодексу України, яка дозволяє дитині, яка досягла 14 років, самостійно звертатися до суду для захисту своїх прав та інтересів.
У листопаді 2024 року суд розглянув заяву Артема та зобов’язав батька сплачувати аліменти на утримання сина у розмірі чверті частини всіх своїх доходів до досягнення хлопцем повноліття.
У грудні 2024 року Державна виконавча служба виявила місцезнаходження батька та стягнула з нього аліменти за один місяць. Виплати тепер здійснюватимуться щомісяця. Ці кошти дозволять Артему задовольняти свої повсякденні потреби, а також піклуватися про освіту, розвиток та безпеку, що є особливо важливим у період війни.
Безоплатну правову допомогу було надано ГО «МАРТ» у співпраці з Данською радою у справах біженців (DRC) завдяки фінансуванню від Європейського Союзу.
*Ім’я змінене.
Коментарі (0)
Автор публікації
юристів зараз онлайн
Представництво Данської Ради в справах біженців в Україні Ukraine
Україна