Які податки сплачує ФОП 2 група
Теги, пов’язані зі статтею:
Дата публікації:
31/01/2025
За останні роки податкове законодавство переглядалось неодноразово – і в 2025 ФОП 2 група податки знову платитимуть по-новому. Зміни набули чинності 1 січня, тому оплата військового збору і перегляд звичної системи вже актуальні. Детальний огляд допоможе правильно і своєчасно сформувати декларацію, а головне внести всі платежі в повному обсязі за правильними реквізитами.
Скільки податків платить ФОП 2 групи та коли
Приємна новина: зросла сума максимального річного доходу. І якщо раніше вона становила 5 921 000 грн, то цього року переглянута на 6 672 000, що було очікувано. Важлива особливість цієї групи: фіксовані суми, які не залежать від реально отриманого доходу. А відповідно, якщо протягом місяця прибуток дорівнював 0, вносити платежі все одно доведеться. Розмір залежить від затвердженої в бюджеті мінімальної заробітної плати. Скільки податків платити ФОП 2 групи і що змінилося у 2025 році:
- Єдиний податок. Ставка залишилася незмінною – до 20% мінімальної зарплати. І на сьогодні ця сума становить 1600 гривень щомісяця.
- ЄСВ. 22% від мінімальної зарплати. Але якщо раніше в період дії воєнного стану оплата була виключно за бажанням, то тепер вона стала обов'язковою.
- Військовий збір. Нововведення, розмір якого склав 50% від ставки Єдиного податку – 800 грн щомісяця.
Таким чином, з урахуванням усіх витрат для ФОП 2 група сума податку становитиме 4160 грн, що включає в себе: 1600 грн – єдиний податок, 800 грн – військовий збір, 1760 грн – ЄСВ. Ті, хто і раніше платив єдиний соціальний внесок, практично не відчують змін: додалися лише 800 грн військового збору. А ось у разі його не сплати, у 2024 році платіж виключно за єдиним податком становив 1420 на місяць – і зміни відчутні. Факт зростання цієї статті витрат боляче вдарив по багатьом фізичним особам підприємцям.
Коли здавати звіт?
У питаннях звітності також відбулися деякі зміни, на що важливо звернути увагу. За відсутності найманих працівників декларація, як і раніше, подається 1 раз на рік. За їх наявності замість щоквартальної звітності тепер передбачена щомісячна. Коли платити податки ФОП 2 група:
- єдиний податок – до 20-ого числа кожного місяця;
- ЄСВ – до 20-ого числа місяця, що настає за завершенням кварталу;
- військовий збір – щомісяця, до 20 числа (включно).
Річна декларація має бути подана протягом 60 днів після завершення звітного року, що у 2025 році відповідає до 1 березня. У ній має бути відображено обсяг отриманого доходу, а також щомісячні авансові внески. Аналогічні строки і для звіту з ЄСВ.
Затримки з поданням декларації
Про звітність краще не забувати, інакше доведеться сплатити штраф. Його розмір становить 340 грн за кожне несвоєчасне подання. Але якщо ситуація станеться повторно, то вже за декларацію, подану із запізненням, доведеться сплатити 1020 грн.
Коли починати платити військовий збір
Тільки для третьої групи передбачено деяке «відтермінування»: сплачувати військовий збір належить тільки за підсумками першого кварталу року. А ось сплата податків ФОП 2 група передбачає умову включення військового збору до переліку платежів вже в січні 2025 року – і його має бути внесено до 20-ого числа.
Сплата податків: важливі нюанси
Фізичні особи підприємці повинні не тільки своєчасно внести задану суму, а й врахувати декілька ключових моментів:
- реквізити рахунків залишилися незмінними, додалися лише для сплати військового збору;
- сума за кожним платежем має бути зарахована в повному обсязі – оплата 799 грн зі встановлених 800 призведе до нарахування штрафу: 50% від суми військового збору;
- важливо вносити задані суми виключно з власних рахунків – платіж з карти родичів або знайомих може бути розцінений як отримання додаткового доходу або блага, а також виникнуть складнощі при ідентифікації зарахованих коштів.
Як платити податки ФОП 2 група? Найпростіший варіант – через електронний кабінет платника податків. У розділі «Розрахунки з бюджетом» представлені актуальні реквізити для всіх платежів. І для переказу потрібної суми можна як відсканувати QR код, так і скористатися запропонованими сервісами безготівкової оплати. Реквізити повинні відповідати тій області, в якій зареєстрований ФОП, навіть якщо його фактичне місце перебування і ведення діяльності змінилося.
Коли можна не сплачувати податки для ФОП 2 групи
Передбачено деякі винятки для фізичних осіб підприємців, завдяки яким їх може бути звільнено від внесення платежів – як на короткий проміжок часу, так і тривалий період. У цьому переліку:
- Лікарняний чи відпустка. Єдиний податок ФОП 2 група без найманих працівників можуть не сплачувати протягом 1 місяця на рік, але і діяльність на цей період має бути припинена. Попередньо належить подати заяву в податкову службу.
- Мобілізація. Якщо підприємець був призваний на військову службу, то він може не сплачувати ЄП, незалежно від наявності в нього найманих працівників. Звільнення від сплати податків зберігається протягом усього періоду військової служби. Після демобілізації необхідно подати заяву до податкової та додати до неї військовий квиток.
- Реєстрація на окупованих територіях або в зонах бойових дій. ФОПи звільнені від Єдиного податку з першого числа місяця, в якому було змінено статус населеного пункту. Але це правило діє тільки якщо реєстрація відбулася до моменту окупації або початку бойових дій, інакше податкові платежі доведеться вносити в повному обсязі.
Корисно знати, як зареєструвати ФОП 2 група, які податки доведеться платити і які передбачені пільги. А якщо виникнуть складнощі при внесенні платежів або з подачею звітності, варто скористатися безоплатною юридичною допомогою, отримавши детальну консультацію і відповіді на всі запитання.
Коментарі (0)
юристів зараз онлайн
Представництво Данської Ради в справах біженців в Україні Ukraine
Україна