Поради юриста. Як уберегти себе від можливих негативних наслідків спілкування з недоброчесним партнером?
Теги, пов’язані зі статтею:
Дата публікації:
29/08/2023
Стаття підготовлена за авторства Романа Барабаш, юриста громадської приймальні громадської організації "MART" (м. Чернігів).
Як це не прикро визнавати, але жертвою недоброчесного партнера може стати будь-хто з нас. Не має жодних 100 % гарантій того, що саме з Вами цього не станеться.
Характерно, що останнім часом частішають випадки шахрайства від якого страждають найменш захищені та найбільш вразливі верстви населення – пенсіонери, особи з інвалідністю. Серед них є й постраждалі внаслідок воєнних дій, отримувачі міжнародної гуманітарної допомоги.
Для недопущення настання можливих негативних наслідків та протидії шахраям, радимо кожному дотримуватися наступних простих порад:
1. В жодному випадку не повідомляйте будь-яким стороннім особам відомості щодо власних банківських рахунків, паспортні чи інші персональні дані;
2. Попередні домовленості, як-то: порядок та умови виконання робіт, надання послуг чи поставки товару, варто обов’язково зафіксувати письмово (укласти відповідний договір);
3. Обов’язково впевніться в тому, що товар чи послуга, які Ви маєте намір придбати, в наявності чи ж строки їх поставки (надання) Вас цілком влаштовують, а постачальник (продавець) такого товару/послуги є його законним власником/надавачем;
4. Уникайте будь-яких готівкових розрахунків, завдатків і авансових платежів (попередньої оплати) за товари (роботи, послуги), які будуть надані Вам пізніше (ця подія може взагалі не настати!). Строки поставки товарів (робіт, послуг) мають чітко зазначатися в договорі. Здійснюйте оплату лише у випадку фактичного отримання замовленого Вами товару (роботи, послуги).
Якщо ж без попередньої оплати не обійтися – обов’язково вимагайте від Вашого постачальника (продавця) документ, який підтверджує факт отримання ним грошових коштів (розписку, фіскальний чек, товарний чек, розрахункову квитанцію, накладну чи акт, які мають містити: назву документа; дату складання й місце; зміст операції: купівля-продаж, надання послуг та їх найменування, одиниці виміру (шт., літри/кг, упаковки тощо); особистий підпис та/або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка надає такий документ);
5. Перш ніж сплачувати грошові кошти за виконання робіт, надання послуг чи поставку товару впевніться, що саме ці роботи (послуги, товар) Ви мали намір придбати, а їх якість (асортимент, кількість) Вас повністю задовольняють.
Також, щоб бути впевненим у правильності своїх дій, радимо звернутися за порадою (консультацією) до свого юриста або ж до іншого фахівця, якому Ви готові довіритися та який є експертом в питанні, з якого Ви звертаєтеся чи/або потребуєте професійної допомоги (поради).
Коментарі (0)
юристів зараз онлайн