У Німеччині надається ряд соціальних пільг для українців.
Так, громадянин України має право на отримання фінансової допомоги (громадянської допомоги).
Щоб отримати вказані грошові кошти необхідно мати:
- дозвіл на проживання; або
- тимчасовий дозвіл на проживання (так званий сертифікат або сертифікат на заміну, виданий імміграційною владою, за умови, що він був виданий до 31 травня 2022 року).
Детальнішу інформацію можна дізнатись з "Короткої довідки про доходи громадян", яку можна завантажити англійською, українською та російською мовами.
Звернутися для отримання соціальної виплати (пільг) необхідно в центр зайнятості. Форми, необхідні для цього, доступні лише німецькою мовою та їх Ви можете знайти на сайті за посиланням.
Якщо ви обмежено працездатні або отримуєте пенсію за віком, ви можете отримувати гроші від відомства соціального забезпечення (соціальну допомогу). Передумовою для отримання громадянської допомоги або соціальної допомоги є, серед іншого, отримання посвідки на проживання (Aufenthaltserlaubnis) або відповідного "тимчасового посвідчення" (Fiktionsbescheinigung) від відомства у справах іноземців. Консультацію про це нададуть місцеві центри зайнятості або місцеві відомства соціального забезпечення.
Зазвичай допомога виплачується грошима. Це також можуть бути талони, наприклад, на продукти харчування, одяг, засоби гігієни й оплата оренди житла. Крім того, у якості отримувача громадянської допомоги Ви маєте право на державне медичне страхування. Розглядається також можливість одноразових виплат, наприклад, на перше оснащення квартири меблями. Для дітей та молодих людей додатково за певних умов можлива допомога на навчання й інтеграцію, наприклад, для позашкільних додаткових занять або навчання музиці.
Більш детальніше за посиланням.
Також у Німеччині надаються послуги з медичного обслуговування.
Якщо Ви отримуєте гроші від центру зайнятості, це значить, що ви маєте державне медичне страхування (gesetzliche Krankenversicherung). Тобто так само, як і на інших людей, які мають медичну страховку, на Вас поширюються положення законодавства щодо медичного забезпечення, обслуговування вагітних і матерів, а також попередження та рання діагностика хвороб.
Якщо Ви отримуєте соціальну допомогу, це значить, що Ви не маєте обов’язкового державного медичного страхування. Але у державній медичній касі (gesetzliche Krankenkasse) ви одержите карту медичного страхування (Krankenversichertenkarte), на підставі якої в разі потреби зможете отримати медичні послуги, що за обсягом відповідають послугам державного медичного страхування. Витрати за це будуть покриті відомством соціального забезпечення.
Також, Федеральне відомство у справах міграції й біженців (BAMF) пропонує на своїй вебсторінці список безкоштовних онлайн-ресурсів для вивчення німецької мови.
Напишіть нам. Менеджер відповість на всі ваші запитання найближчим часом.