Зареєстрований в Україні транспортний засіб може експлуатуватися в Болгарії без реєстрації упродовж шести місяців (відповідно до Віденської конвенції) за умови, якщо:
Якщо у Вас не має "зеленої карти", її можна отримати в Національному бюро болгарських автомобільних страховиків (див. тут).
Як правило, шестимісячний строк тимчасового ввезення закінчується, коли транспортний засіб залишив митну територію ЄС. У разі повторного в'їзду транспортного засобу на територію ЄС шестимісячний строк для тимчасового ввезення починає відраховуватися знову.
Державна агенція "Митниця" Республіки Болгарія видала вказівку, згідно з якою після закінчення терміну 6 місяців після в'їзду українського автомобіля до Болгарії власники, які отримали тимчасовий захист, можуть подати заяву на продовження дозволу на тимчасове ввезення автомобіля на територію Болгарії до директора відповідного територіального управління Державної агенції "Митниця" за місцем проживання.
З переліком територіальних управлінь Державної агенції "Митниця" Ви можете ознайомитись за посиланням: https://customs.bg/wps/portal/agency/contacts/customs-contacts1.
Заява подається у довільній формі власником транспортного засобу або його уповноваженою особою, якщо транспортний засіб ввозиться уповноваженою особою, і повинна містити дані про реєстраційний номер, марку та модель транспортного засобу, про власника або його уповноваженого представника, про місце та дату в'їзду на митну територію Союзу, тривалість статусу особи "Тимчасовий захист" та інші відповідні дані.
Більше інформації за посиланням: https://customs.bg/wps/portal/agency/media-center/on-focus/02-09-avtomobili.
Якщо громадяни України вирішили оселитися в Болгарії та бажають зареєструвати свої автомобілі на болгарські номери, вони повинні подати заяву за процедурою допуску до вільного переміщення особистого майна осіб, які переміщують своє звичайне місце проживання з третьої країни до ЄС (більше інформації за посиланням: https://customs.bg/wps/portal/agency/home/info-citizens/movement-bg).
Зверніть увагу, що особам з тимчасовим захистом з липня 2022 року у країнах ЄС (зокрема, Болгарії) можна:
- користуватися українським посвідченням водія без необхідності його обміну протягом всього періоду перебування під тимчасовим захистом;
- користуватися українським посвідченням водія старого зразка, яке оформлене лише кирилицею і не має терміну дії, без необхідності мати додатково завірений переклад або міжнародне посвідчення водія;
- користуватися українським посвідченням водія навіть у разі закінчення терміну його дії у 2022 році (це є актуальним для посвідчень виданих вперше з терміном дії 2 роки);
- отримати тимчасове (на період перебування під захистом) посвідчення водія зразка ЄС у разі втрати чи викрадення українського посвідчення водія без складання іспитів — достатньо проведення країною ЄС перевірки дійсності отриманого в Україні права на керування, а також перевірки відповідності стандартам фізичної та психічної придатності до керування.
Напишіть нам. Менеджер відповість на всі ваші запитання найближчим часом.