Які умови та обсяги медичного страхування надаються особам, які отримали тимчасовий захист в Болгарії?

Поділитись

Особи, які отримали тимчасовий захист, мають право на безкоштовну первинну медичну допомогу в Болгарії.

Проведення лікування (стаціонарного, операцій) здійснюється оплатно.

Люди, які мають тимчасовий захист в Болгарії, та належать до уразливих верств населення, користуються необхідною медичною допомогою на таких умовах, як і громадяни Болгарії.

До вразливих груп населення належать: неповнолітні, неповнолітні без супроводу, інваліди, люди похилого віку, вагітні жінки, одинокі батьки з неповнолітніми дітьми, жертви торгівлі людьми, особи з серйозними проблемами зі здоров'ям, особи з психічними розладами та особи, які зазнали катувань, зґвалтування або інших тяжких форм психічного, фізичного чи сексуального насильства.

Медичне страхування громадян України віком від 18 до 63 років для жінок і до 65 років для чоловіків здійснюється за рахунок держави протягом 90 днів з дня надання тимчасового захисту. Для осіб віком до 18 років і старше 63 років для жінок і старше 65 років для чоловіків внески на медичне страхування здійснюватимуться за рахунок держави на весь період тимчасового захисту.

Оплата внеску здійснюється банківським шляхом – через платіжний переказ або через Портал електронних послуг Національного агентства доходів.

Медично застрахована особа може вільно обирати лікаря загальної практики в амбулаторно-поліклінічному закладі первинної медичної допомоги, з яким укладе договір.

Кожна дитина з України, яка отримала тимчасовий захист в Республіці Болгарія, має право на імунізацію. Щеплення потрібні і для відвідування дитиною ясел, садочків чи шкіл.

Кожен, хто бажає перевірити свій ВІЛ-статус, може зробити це в кабінеті анонімного та безкоштовного консультування та тестування при обласній інспекції охорони здоров'я.

Після отримання підтверджуючого результату на ВІЛ-інфекцію від Національної референс-верифікаційної лабораторії з ВІЛ (НРПЛ) при Національному центрі інфекційних та паразитарних хвороб, особи можуть отримати консультацію та лікування в лікувальних закладах.

На сайті: https://ukraine.gov.bg/ua/get-medical-help/ Ви знайдете лікарні та лікарів, які пропонують безкоштовну медичну допомогу всім, хто постраждав від війни в Україні.

У вас залишились питання?

Напишіть нам. Менеджер відповість на всі ваші запитання найближчим часом.

Покинути сайт