Які умови та обмеження пов'язані з наданням медичної допомоги та лікування українцям, які шукають притулок в Румунії, зокрема для тих, хто перетнув кордон з біометричним паспортом, має право на законне проживання чи користується формою міжнародного захисту?

Поділитись

Румунія надає українцям, які шукають притулок в країні, первинну медичну допомогу та лікування, доступ до стаціонарної допомоги та лікування у випадках гострих або хронічних захворювань, що загрожують життю.

Умови, на яких надається доступ: 

  • Безкоштовна медична допомога протягом 90 днів, якщо громадяни України перетнули кордон з Румунією з біометричним паспортом, 
  • Громадяни України, які не мають форми міжнародного захисту, але мають право на законне проживання в країні, будуть користуватися зазначеними вище послугами після сплати страхових внесків на дохід або починаючи з дати подання ними декларації про сплату відрахувань на соціальне страхування,
  • Громадян України, які користуються формою міжнародного захисту мають страховку в системі соціального медичного страхування, аналогічну тій, що надається громадянам Румунії.

Українцям, яким потрібна консультація лікаря вузької спеціалізації, такого як хірург, онколог, гастроентеролог та багато інших, можуть отримати її без направлення сімейного лікаря. Тобто звернувшись напряму до того спеціаліста, який на думку пацієнта, йому потрібен. У свою чергу лікар назначить всі необхідні дослідження, додаткові обстеження та призначить лікування. Якщо це можливо, в домашніх умовах, якщо ні — то з подальшою госпіталізацією. 

Особи, які звернулись за наданням статусу біженця, мають право:

  • отримувати безоплатно первинну медичну допомогу та належне лікування, невідкладну медичну допомогу, а також медичну допомогу та безоплатне лікування у разі небезпечних для життя гострих або хронічних захворювань засобами національної системи охорони здоров’я та невідкладної кваліфікованої першої медичної допомоги;
  • бути включеним до національних програм охорони здоров’я, спрямованих на запобігання, моніторинг та контроль інфекційних захворювань у ситуаціях епідеміологічного ризику;
  • на отримання належної медичної допомоги, якщо Ви є шукачем притулку з особливими потребами.

Для українців ліки, які покриваються національною системою медичного страхування Румунії, на 100% безоплатні. Перелік цих ліків можна отримати в аптеках або у сімейного лікаря. 

Безоплатні ліки можна отримати лише за рецептом від лікаря-спеціаліста або сімейного лікаря. 

  • Медична допомога вагітним

За медичними послугами під час та після вагітності українки можуть звертатися до:

  • сімейного лікаря,
  • лікаря-акушера в амбулаторії,
  • акушера/ки (наприклад, в асоціації незалежних акушерів, +407 247 7221).

Всі послуги для майбутніх українських мам безоплатні. Сімейний лікар та/або акушер можуть стежити за перебігом вагітності з перших місяців. Після виписки з пологового відділення сімейний лікар та/або акушер можуть запропонувати домашні консультації для спостереження за дитиною та консультації матерів протягом перших шести тижнів після пологів.

Акушер та/або сімейний лікар можуть запропонувати консультації та навчання щодо здорової вагітності, годування грудьми та виношування дитини.

Корисні посилання: 

У вас залишились питання?

Напишіть нам. Менеджер відповість на всі ваші запитання найближчим часом.

Покинути сайт