За загальним правилом строк для прийняття спадщини становить 6 місяців з дня смерті спадкодавця. Це означає, що потрібно прийняти спадщину фактично або подати заяву про прийняття спадщини за законом чи за заповітом саме у шестимісячний часовий проміжок від дня смерті спадкодавця.
Водночас, у період дії воєнного стану та протягом двох років з дня його припинення або скасування у випадку, якщо смерть фізичної особи була зареєстрована пізніше ніж через один місяць з дня смерті або дня, з якого її було оголошено померлою у судовому порядку, відповідні строки обчислюватимуться з дня державної реєстрації смерті особи.
У контексті строку для прийняття спадщини також важливо враховувати деякі особливості:
● спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час його смерті, автоматично вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом встановленого законодавством строку для прийняття спадщини, він не заявив про відмову від неї. Тобто, такий спадкоємець може не подавати заяву про прийняття спадщини протягом зазначеного строку, але ми радимо її все-таки подати задля уникнення помилкової видачі свідоцтва про право на спадщину іншим спадкоємцям;
● якщо виникнення в особи права на спадкування залежить від неприйняття спадщини або відмови від її прийняття іншими спадкоємцями, строк для прийняття нею спадщини становить 3 місяці з моменту неприйняття іншими спадкоємцями спадщини або відмови від її прийняття.
Напишіть нам. Менеджер відповість на всі ваші запитання найближчим часом.