Які привілеї та права надає особам, які звернулись із проханням про статус біженця в Румунії, зокрема у сфері працевлаштування та соціального захисту, і як вони можуть скористатися заходами підтримки в рамках системи страхування безробіття?

Поділитись

Особа, яка звернулася з проханням про надання статусу біженця, має право працювати на тих самих умовах, що й громадяни Румунії, через 3 місяці з моменту подачі заяви та протягом усього періоду процедури надання притулку.

Якщо ви користуєтеся тимчасовим захистом у Румунії, вас можуть взяти на роботу на підставі посвідки на проживання.

Щоб скористатися заходами заохочення та захисту зайнятості в рамках системи страхування безробіття, необхідно зареєструватися в окружних агентствах з працевлаштування або в муніципалітеті Бухареста. Є безкоштовні послуги, які пропонує ANOFM (Національне агентство зайнятості).

Особи, які користуються формою міжнародного захисту, мають наступні права:

  • право влаштуватися на роботу до фізичної або юридичної особи на тих самих умовах, що й громадяни Румунії;
  • право користуватися перевагами соціального страхування, соціальної допомоги та соціального медичного страхування на умовах, передбачених законом для громадян Румунії;
  • отримувати рівне з громадянами Румунії ставлення, з точки зору еквівалентності навчання або періодів навчання, визнання дипломів, сертифікатів компетентності, а також професійних кваліфікацій, які дають доступ до певних професій в Румунії.

У вас залишились питання?

Напишіть нам. Менеджер відповість на всі ваші запитання найближчим часом.