Приїхавши у Швецію, громадяни України можуть:
1. Проживати на території Швеції як туристи на підставі безвізового режиму протягом 90 днів у межах 180-денного періоду.
2. Отримати статус тимчасового захисту.
Ви можете отримати посвідку на проживання з тимчасовим захистом відповідно до Директиви про тимчасовий захист, якщо Ви
· є громадянином України та проживали в Україні,
· або маєте статус або посвідку на проживання як особа, яка потребує захисту в Україні,
· або є супроводжуючим членом сім'ї одного з двох вищезазначених.
Ви можете мати право на захист відповідно до Директиви про тимчасовий захист, якщо Ви прибули до Швеції 30.10.2021 або пізніше, і у вас ще немає дозволу на проживання, які дозволяє вам зареєструватися за адресою в Швеції.
Подати заяву на отримання дозволу на проживання у Швеції із тимчасовим захистом можна через мережу Інтернет або особисто, відвідавши офіс Шведського міграційного управління.
Електронна послуга отримання посвідки на проживання відповідно до Директиви про тимчасовий захист доступна за посиланням тут.
Наразі тимчасовий захист дійсний до 04.03.2025. Якщо ситуація з безпекою в Україні покращиться настільки, що ЄС вирішить припинити дію Директиви про тимчасовий захист раніше, Міграційне управління Швеції анулює ваш дозвіл.
Більше інформації щодо подачі заяви на отримання тимчасового захисту за посиланням: https://www.migrationsverket.se/English/About-the-Migration-Agency/About-the-website/Other-languages/Ukrainska/Direktiva-pro-timcasovij-zahist/Podati-zaavu-pro-timcasovij-zahist-persij-raz.html.
Особи, які отримали тимчасовий захист, мають право на:
1) проживання у Швеції;
2) допомогу з житлом;
3) фінансову підтримку;
4) невідкладну медичну допомогу;
5) освіту;
6) працю.
3. Якщо ви не відповідаєте вимогам для надання тимчасового захисту, але все ще потребуєте захисту в Швеції, ви можете подати заяву на отримання притулку до Міграційної служби Швеції.
Це стосується, наприклад, тих, хто прибув до Швеції до 30.10.2021, а також тих, хто втік від війни в Україні, але не належить до жодної з груп осіб, які мають право на тимчасовий захист.
Таке клопотання завжди розглядається індивідуально.
Отримати притулок можуть біженці або особи, які потребують додаткового захисту.
Біженцем є особа, яка має обґрунтовані підстави боятися стати жертвою переслідування через расову приналежність, національність, релігійні чи політичні переконання, статі, сексуальної орієнтації чи приналежності до певної соціальної групи.
Особами, які потребують додаткового захисту, є ті, хто можуть бути засуджені до страти; перебувають під загрозою зазнати тілесного покарання, тортур чи інших видів нелюдського або принижуючого гідність поводження або покарання; або як цивільні особи знаходяться під загрозою отримати серйозну травму внаслідок збройного конфлікту.
Детальніше про заяву про надання притулку за посиланням: тут.
Особи, яким надано притулок, мають право на:
1) проживання у Швеції;
2) допомогу з житлом;
3) невідкладну медичну та стоматологічну допомогу;
4) фінансову допомогу;
5) працю;
6) освіту.
4. Інші підстави для отримання посвідки на проживання.
Іншими підставами для отримання посвідки на проживання в Швеції є, наприклад, дозвіл на проживання для роботи, навчання або проживання з сім'єю в Швеції. Вимоги для отримання посвідки на проживання є різними в залежності від виду дозволу, на який ви претендуєте. У більшості випадків вам необхідно перебувати за межами Швеції, щоб отримати посвідку на проживання. Детальніше про різні види дозволів на проживання читайте за посиланням: https://www.migrationsverket.se/English/Private-individuals.html.
Напишіть нам. Менеджер відповість на всі ваші запитання найближчим часом.