Яка відповідальність роботодавця у разі порушення строків виплати заробітної плати при спрощеному режимі регулювання?

Поділитись

У спрощеному режимі регулювання трудових відносин відповідальність роботодавця за затримку виплати заробітної плати визначається умовами трудового договору. Договір повинен містити розмір компенсації, яку роботодавець сплачує працівнику за кожен день затримки.

Якщо в трудовому договорі відсутні положення про відповідальність роботодавця за порушення строків виплати заробітної плати, застосовуються загальні норми законодавства про працю:

Фінансова відповідальність роботодавця відповідно до законодавства про працю:

  • Штрафи за затримку виплати заробітної плати більше ніж на один місяць або виплату її не в повному обсязі - у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати.

Адміністративна відповідальність посадових осіб відповідно до законодавства про адміністративні правопорушення:

  • Штрафи на посадових осіб підприємств за порушення встановлених строків виплати заробітної плати та виплату її не в повному обсязі - у розмірі від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (повторне порушення, або вчинене стосовно особливо вразливих категорій населення, у розмірі 100-300 НМДГ).

Кримінальна відповідальність керівника відповідно до кримінального кодексу:

  • Покарання за безпідставну невиплату заробітної плати більше ніж за один місяць, вчинену умисно керівником підприємства - у розмірі від 500 до 1000 НМДГ або у вигляді виправних робіт/позбавлення волі на строк до двох років з забороною займатися управлінською діяльністю на строк до трьох років.

Крім того, працівники мають право на компенсацію втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати. Розмір компенсації визначається відповідно до законодавства та залежить від тривалості затримки виплати.

У вас залишились питання?

Напишіть нам. Менеджер відповість на всі ваші запитання найближчим часом.

Покинути сайт