Перетин кордону та в'їзд на територію країни

Поділитись

Якщо Ви залишили Україну через війну після 24.02.2022, Ви можете в’їхати до Франції без додаткових документів за наступних умов:

1. Ви маєте документ, що підтверджує особу та громадянство: закордонний паспорт, як біометричний, так і звичайний, або паспорт громадянина України у формі картки, або довідка про підтвердження особи, видана Посольством України;

2. І ПРИ ЦЬОМУ Ви можете надати штамп про перетин українського кордону та в’їзд до країни Шенгенської зони або інше підтвердження такого перетину (наприклад, довідку про перетин кордону, видану прикордонною службою країни, в яку Ви в’їхали з території України).


Відповідно, рекомендуємо Вам переконатися, що прикордонники країни, через яку Ви в’їхали в Шенгенську зону, проставили штамп про перетин кордону у Вашому паспорті, або ж отримати від них довідку про перетин кордону.


Якщо Ви залишили Україну до 24.02.2022, або в'їжджаєте не з України чи з інших країн ЄС (під час подорожі з України), Ви можете в’їхати до Франції лише на загальних підставах – з діючим біометричним закордонним паспортом або з діючим небіометричним закордонним паспортом та з короткостроковою шенгенською візою, довгостроковою візою для в’їзду до Франції або з посвідкою на проживання у Франції чи іншій країні ЄС.


Якщо Ви прибули з України після 24.02.2022 у зв'язку з війною та не маєте закордонного паспорта, французькі установи можуть вимагати у Вас свідоцтво про підтвердження особи з фото. Аналогічний документ може оформлюватися і Вашій дитині, у якої є лише свідоцтво про народження. 


Якщо Ваш закордонний паспорт чи закордонний паспорт Вашої дитини закінчився, чи незабаром закінчиться, Ви можете продовжити його термін дії. Якщо у Вас є дійсний закордонний паспорт, Ви також можете внести до нього дані про Вашу дитину.


Якщо Ви плануєте подорожі за межі ЄС (крім поїздок в Україну), Вам потрібно заздалегідь підтвердити у посольстві відповідної країни та в авіакомпанії, якою Ви плануєте скористатися, чи така подорож можлива за продовженим паспортом/для дітей, внесених у паспорт батьків.


Ці дії здійснюються безкоштовно, в день звернення до Посольства. Просимо переглянути розклад роботи за посиланням.


За першої нагоди Вам варто оформити новий закордонний паспорт - у Посольстві, за попереднім записом, АБО в одному із відділів ДП "Документ" за кордоном: https://warszawa.pasport.org.ua/centers


Подовження закордонного паспорта можливе не раніше, ніж за 2 місяці до закінчення його терміну дії. Цей термін визначений законодавством і порушуватися не може (продовження паспортів, що закінчуються більш, ніж за 2 місяці, неможливе).


Для продовження терміну дії закордонного паспорта дорослої особи заявник подає на прийомі такі документи:

- Заява (отримується та заповнюється під час прийому);

- Закордонний паспорт заявника + копія 1 сторінки;

- Паспорт громадянина України заявника (якщо закордонний паспорт закінчився) + копії;


Для продовження терміну дії закордонного паспорта дитини один із її батьків подає на прийомі такі документи, в оригіналі:

- Заява (отримується та заповнюється під час прийому);

- Закордонний паспорт дитини + копія 1 сторінки;

- Закордонний паспорт заявника (того з батьків, хто подає документи) + копія 1 сторінки;

- Свідоцтво про народження дитини + копія. Якщо свідоцтво про народження видане не в Україні, воно подається належним чином засвідченим та з перекладом українською мовою (детальніше вимоги до такого свідоцтва описані в розділі "Оформлення закордонного паспорта для дітей", п.3-4);

- Якщо той з батьків, хто подає документи, після народження дитини змінював прізвище чи ім'я, подається документ, що підтверджує цю зміну (свідоцтво про зміну імені, свідоцтво про розлучення) + копія.


Присутність дитини до 16 років не вимагається.


Якщо дитина дуже змінилася, також можна подати одне фото паспортного формату 3.5 на 4.5 сантиметрів, яке буде вклеєне в паспорт з продовженим терміном дії.


Якщо Ви виїхали з України після 24.02.2022 без закордонного паспорта, за паспортом громадянина України ("внутрішнім" паспортом), Ви можете отримати в Посольстві свідоцтво про підтвердження особи з Вашими даними та фотографією. Такий документ також може оформлюватися для неповнолітніх дітей, які виїхали з України за свідоцтвом про народження, якщо у їхніх батьків немає закордонних паспортів (тобто вписання даних про дитину. згадане вище, неможливе).


Цей документ оформлюється безкоштовно, в день звернення до Посольства. 


Оформити новий або продовжити строк дії наявного "внутрішнього" паспорта громадянина України (у формі книжечки або у формі ID-картки) у дипломатичних установах України за кордоном неможливо.


Постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2022 № 1202 встановлено, що паспорти громадян України у формі картки, строк дії яких закінчився за 30 днів до 24 лютого 2022 р. та після 24 лютого 2022 р., та паспорти громадянина України зразка 1994 року, до яких не вклеєно фотокартку особи у разі досягнення нею 25- чи 45-річного віку, строк вклеювання до яких настав за 30 днів до 24 лютого 2022 р. та після 24 лютого 2022 р., є документами, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України та підлягають обміну або вклеюванню нових фотокарток відповідно до досягнутого віку протягом 30 календарних днів з дня припинення чи скасування воєнного стану.


Оформити паспорт громадянина України у формі ID-картки за кордоном можливо у відділеннях Паспортного сервісу ДП "Документ", які наразі відкриті у Польщі, Чехії, Словаччині та Туреччині. Адреси відділень можна переглянути тут: https://pasport.org.ua/centers.

У вас залишились питання?

Напишіть нам. Менеджер відповість на всі ваші запитання найближчим часом.

Покинути сайт