Спеціальні програми для українців у Литовській Республіці

Поділитись

Соціальна допомога

 

Для забезпечення мінімальних потреб і засобів до існування українців, які мають тимчасовий захист, муніципалітети можуть надавати соціальну допомогу, яка може бути як одноразовою, так і періодичною. Ця допомога може включати грошову допомогу на дитину (до 18 років за загальним правилом, до 23, якщо така дитина навчається у вищому навчальному закладі), виплати вагітним жінкам, гігієнічні набори та продуктові пакети. З повним переліком соціальних пільг для українців від муніципалітетів можна ознайомитися за посиланням.

 

Окрім того, можна отримати компенсацію витрат на опалення житла, гарячу та питну воду.

 

Для отримання соціальної допомоги потрібно звернутися до органу місцевого самоврядування населеного пункту, де ви проживаєте.

 

Житло

 

Біженці з України можуть користуватися помешканнями AirBNB та проживати від 7 до 30 днів безкоштовно після прибуття до Литовської Республіки. Для цього потрібно звернутися до Міжнародної організації з міграції за телефоном +37061516930 або електронною поштою [email protected]

 

Крім того, ви можете безкоштовно зупинитись у помешканні, які добровільно надають українським біженцям громадяни Литовської Республіки терміном до 3-х місяців. Термін проживання може бути продовжений за рішенням власника. Щоб подати заявку про надання житла, необхідно зателефонувати на гарячу лінію 1827 (з Литовської Республіки), або за номером +370 677 22222 (з-за кордону). Також можна зареєструватись самостійно на сайті StiprūsKartu за посиланням.

 

Психологічна допомога

 

Особам, які постраждали від військових дій в Україні, безкоштовна емоційна допомога надається за телефоном 1809 або +37066465792.

 

Об'єднання лікарів Manodaktaras надає безкоштовну психологічну допомогу населенню України у форматі відео-консультацій з кваліфікованими психологами. Для того, щоб отримати безкоштовну дистанційну консультацію потрібно подати заявку за посиланням.

 

Підтримка розвитку дітей

 

Для українських дітей в країні функціонують табори вихідного дня та безкоштовні гуртки. Такі заходи проводяться регулярно, слідкувати за ними ви можете за посиланням.

 

Гуманітарна допомога

 

В Литовській Республіці цілодобово працює гаряча лінія гуманітарної допомоги, до якої можна звернутися за телефоном +37068498688. Гуманітарну допомогу українці можуть отримати від таких організацій як:

 

o  Maisto bankas (Продовольчий Банк) видає картки на купівлю продуктів харчування, для реєстрації у програмі перейдіть за посиланням;

o  "Gelbėkit vaikus" (Save the Children Lithuania) надає гуманітарну допомогу дітям та вагітним з України. Для уточнення подробиць пишіть на пошту [email protected]

o  MIS love asociacija надає матеріальну підтримку українським родинам. Організація надає одяг, взуття, посуд, постільну білизну, засоби гігієни, засоби догляду за дитиною, візочки, пеленальні столики, підгузки, дитячі суміші та пюре. Більше подробиць – за посиланням.

o  Мальтійський орден. Організація надає пакети гуманітарної допомоги, що включає в себе предмети першої необхідності. Для отримання допомоги звертайтесь за телефоном +370 600 23 220 або напишіть на поштову адресу [email protected]

o  Všį Help Ukraine LT надає допомогу українцям, які мешкають у Литовській Республіці  в маленьких та віддалених населених пунктах, де відсутні пункти гуманітарної допомоги. Для отримання допомоги потрібно заповнити анкету за посиланням.

 

Юридична допомога

 

Деякі литовські юристи надають безкоштовні юридичні консультації для українців. Перелік юристів, які надають такі послуги можна знайти за посиланням.


Вивчення литовської мови

 

Університет Вітаутаса Великого пропонує короткі безкоштовні інтенсивні курси базової литовської мови (30 академічних годин) з нуля. Заняття проходитимуть як онлайн, так і офлайн згідно з розкладом. Зареєструватись на курси можна за посиланням.

 

Окрім того, безкоштовні курси вивчення литовської мови можна знайти в кожному муніципалітеті країни.

 

Якщо ви бажаєте вивчати мову самостійно, то в нагоді стануть сайти для вивчення литовської в інтерактивній формі:

 

o  Surface language - базові слова та фрази;

o  Let's be Friends - інтерактивний курс для початківців.

 

Інститут рівності в освіті (The Educational Equality Institute) пропонує українцям безкоштовні мовні курси англійської, литовської, французької, німецької, іспанської, шведської та інших мов. Зареєструватися можна за посиланням.

 

Безкоштовний транспорт

 

Пасажирська транспортна компанія "LTG Link" надає право безкоштовного проїзду українським біженцям. Щоб скористатися послугами залізниці, потрібно надати паспорт громадянина України та підтвердження реєстрації з Міграційного центру. Безкоштовний проїзд буде доступним протягом трьох місяців після оформлення реєстраційної картки. Замовити квитки ви можете на сайті компанії за посиланням.

 

Литовські міста надають українцям право безкоштовно користуватися міським громадським транспортом. Під час поїздки необхідно надати контролерам документ, що посвідчує особу.

 

Безкоштовні квитки в музеї

 

Литовські міста Вільнюс та Клайпеда дозволяють українцям безкоштовно відвідувати музеї, з переліком яких можна ознайомитися за посиланням (для Вільнюсу) та посиланням(для Клайпеди). 

 

Окрім того, українські біженці можуть безкоштовно відвідувати деякі з театрів та філармоній країни, можливість отримати безкоштовний квиток потрібно уточнювати в кожного мистецького закладу самостійно.

У вас залишились питання?

Напишіть нам. Менеджер відповість на всі ваші запитання найближчим часом.

Покинути сайт