Безкоштовна психологічна підтримка.
"Національний інститут психічного здоров'я" пропонує психіатричну та психологічну допомогу біженцям з України. Допомога може бути надана в екстреному режимі та без попереднього запису. Контактний телефон: (+420) 283088139 або e-mail: [email protected].
Безкоштовна юридична підтримка.
Правова допомога громадянам України - https://www.helpukraine.cz/, https://www.ua.support/.
Контакти адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу українцям: https://www.cak.cz/scripts/detail.php?id=25507.
Отримання матеріальної допомоги.
Громадяни України, які отримали тимчасовий захист і ще не змогли знайти роботу, можуть звернутися за спеціальною грошовою допомогою для людей у кризовій ситуації.
Перша допомога у розмірі 5 000 крон буде надаватися автоматично протягом першого місяця всім біженцям з тимчасовим захистом. Після цього допомогу можна буде отримувати неодноразово, залежно від доходу та соціальних умов.
У розмірі 5 000 крон на місяць вона буде виплачуватися неодноразово, загалом до шести разів.
Починаючи з сьомої виплати, її розмір змінюється. Знову аналізуються доходи, майнові та соціальні умови особи. Для власників тимчасового захисту з 18 років розмір допомоги становить 4 860 крон (що відповідає прожитковому мінімуму), а для дитини до 18 років - 3 490 крон.
Відкриття рахунку в чеському банку дозволить вам прискорити отримання виплати.
Обов'язковою умовою є фізичне проживання на території Чеської Республіки.
Право на отримання допомоги не поширюється на іноземців, яким безкоштовно надається житло, включаючи цілодобове харчування та основні засоби гігієни.
Ви можете подати заяву на отримання гуманітарної допомоги в електронному вигляді через додаток або в будь-якому контактному офісі Центру зайнятості Чеської Республіки, залежно від вашого фактичного місця проживання.
Зверніть увагу, що з 1 липня 2023 року готується зміна розміру гуманітарної допомоги. Протягом перших 150 днів (5 місяців) допомога надаватиметься у розмірі прожиткового мінімуму (4 860 крон для дорослого, 7 290 крон для особи з інвалідністю, 3 490 крон для дитини, 5 235 крон для дитини з інвалідністю, 4 188 крон для дитини віком від 6 до 10 років), потім зменшується до прожиткового мінімуму, необхідного для існування (3 130 крон для дорослої особи, для інших категорій - без змін), у випадках, коли особа не намагається самостійно забезпечити себе коштами та при цьому не має об'єктивних перешкод для роботи на ринку праці (тобто не є так званою вразливою особою).
Напишіть нам. Менеджер відповість на всі ваші запитання найближчим часом.