Працівник виїхав з місця свого проживання, хоча воно не знаходиться у зоні бойових дій або на непідконтрольній Уряду України території. Чи може такий працівник вимагати від роботодавця виплати заробітної плати або компенсації за простій?

Поділитись

Якщо працівник виїхав з місця свого проживання, яке не знаходиться у зоні бойових дій чи на непідконтрольній Уряду України території, і він не може виконувати свої трудові обов’язки, його права на виплату заробітної плати залежать від умов трудового договору та можливостей роботодавця забезпечити йому роботу.

1. Дистанційна робота: Якщо робота може бути виконана дистанційно, працівник має право запропонувати роботодавцю перехід на дистанційний формат праці. Роботодавець повинен розглянути таке звернення, і якщо таке рішення може бути виконане, зобов'язаний організувати відповідні умови для працівника.

2. Оплачуваний простій: У разі, коли роботодавець не може забезпечити роботою працівника або організувати дистанційну роботу через обставини, що не залежать від волі сторін (наприклад, відсутність відповідної технології чи обладнання), він може оголосити простій. Простій оплачується в розмірі не менше ніж 2/3 від посадового окладу за час, коли працівник не міг виконувати свої обов'язки.

3. Ненадання простою: Якщо працівник самовільно залишив роботу і не з'явився на робоче місце без узгодження з роботодавцем, а роботодавець мав можливість забезпечити його роботою, роботодавець не зобов'язаний оплачувати цей час.

Незалежно від обраного підходу, роботодавець та працівник повинні дотримуватися умов трудового договору та законодавства, діючи добросовісно та намагаючись знайти прийнятне рішення, що враховує інтереси обох сторін.

У вас залишились питання?

Напишіть нам. Менеджер відповість на всі ваші запитання найближчим часом.

Покинути сайт