Підприємницька діяльність у Франції

Поділитись

Згідно з французьким законодавством особи зі статусом тимчасового захисту можуть здійснювати підприємницьку діяльність або як приватний підприємець, або шляхом реєстрації юридичної особи.


З 1 січня 2023 року реєстрацію бізнесу можна здійснити в "Єдиному вікні" INPI, єдиному майданчику для декларування підприємницької діяльності.


I. Процедура реєстрації приватним підприємцем "auto-entrepreneur"


Спершу подайте відповідну заяву. Спрощену заяву про набуття статусу підприємця "auto-entrepreneur" можна надіслати через вебсайт


G

uichetentreprises.fr


Список документів, які знадобляться для відкриття власної справи наведений за посиланням.


II. Режим оподаткування та звітності

Підприємці зазвичай обирають статус "auto-entrepreneur", який передбачає спрощену систему оподаткування. Підприємці з цим статусом можуть зареєструватися для сплати податків онлайн та не мають обов'язку складати окремі фінансові звіти. Окрім цього, такі підприємці мають право користуватися податковими пільгами. Більш детально про режими оподаткування та звітності можна дізнатись за посиланням на сайті у розділі "une fiscalité allégée".


III. Припинення діяльності підприємця

Ви маєте можливість припинити свою діяльність і, таким чином, скасувати реєстрацію свого бізнесу, оновивши цю зміну в усіх компетентних органах (податкові, Urssaf, Insee, державні реєстри тощо).


Важливо!

Припинення діяльності повинно бути оголошеним протягом одного місяця з дати, коли вона мала місце. Декларацію можна оформити в "Єдиному вікні". Після цього слід пройти усі податкові процедури, з переліком яких можна ознайомитись за посиланням.


IV. Реєстрація компаній у Франції 


Вона є доступною будь-якому іноземному громадянину. 


Процедура відкриття нової компанії у Франції складається з декількох етапів, основні з них це:

- вибір і перевірка назви у французькому Національному інституті промислової власності (INPI);

- вибір організаційно-правової форми (перелік та основні відмінності між статусами детально наведені у таблиці);

- оренда або придбання офісного приміщення з поштовою адресою;

- відкриття корпоративного банківського рахунку у французькому банку;

- подача документів до Торговельного реєстру і отримання свідоцтва про реєстрацію – "Extrait Kbis";

- після реєстрації необхідно опублікувати інформацію про нову компанію в державних ЗМІ (це можуть бути Le Figaro і Le Monde).


V. Режим оподаткування для різних компаній

Існують різні корпоративні податкові режими залежно від типу бізнесу та обороту компанії.


Наприклад:

– стандартна ставка корпоративного податку у Франції становить 25 % від прибутку.

– компанії з оборотом до 10 млн євро зможуть скористатися зниженою ставкою у розмірі 15 % на їх перші 38 120 євро оподатковуваного прибутку.

– податковий режим для мікропідприємств. За умовами цього режиму ви можете декларувати свій оборот за вирахуванням певного податкового кредиту, щоб визначити свою базу оподаткування.

– спрощений звичайний режим для компаній, чиї обороти не перевищують 789 000 євро під час здійснення комерційної діяльності або 238 000 євро під час надання послуг.


З більш детальним переліком режимів оподаткування та податкової звітності у залежності від виду організаційної форми можна ознайомитись за посиланням.


VI. Припинення діяльності компанії

Так само як і приватний підприємець компанія має можливість припинити свою діяльність і, таким чином, скасувати реєстрацію своєї компанії, оновивши цю зміну в усіх компетентних органах (податкові, Urssaf, Insee, державні реєстри тощо). 


Веб-сайт formalites.entreprises.gouv.fr дозволяє компаніям незалежно від їх організаційно-правової форми виконувати всі свої адміністративні формальності (створення, зміна та припинення). 


Для того, аби припинити діяльність компанії треба подати відповідну заяву (форма М4) або скористатися телесервісом Infogreffe


Супровідні документи, які необхідно додати до заяви:

- копія актів про закриття ліквідації;

- довідку про публікацію в журналі юридичних оголошень або її копію.


Детальніше про податкову звітність, яку потрібно подати у разі ліквідації компанії, можна дізнатись на сайті.

У вас залишились питання?

Напишіть нам. Менеджер відповість на всі ваші запитання найближчим часом.

Покинути сайт