Можливості підприємницької діяльності у Німеччині

Поділитись

Детальну інформацію про те, як можна розпочати власну підприємницьку діяльність в Німеччині, можна знайти на сторінці

Обов’язкова умова для здійснення підприємницької діяльності – наявність дозволу на проживання. Українці, які прибули до Німеччини після 24 лютого, мають право оформити тимчасовий захист та отримати дозвіл на проживання (для цього важливим є вміння добре говорити та писати німецькою мовою). 


Також ви повинні мати необхідну професійну кваліфікацію та мати можливість надати необхідні дозволи та отримати акредитацію (в залежності від виду здійснення підприємницької діяльності), детальна інформація щодо цього за посиланням


Окрім цього, обов'язково ви повинні зареєструвати комерційну діяльність. Для цього можна звернутись до міської чи муніципальної адміністрації та податкової служби.


У всіх агентствах зайнятості та центрах зайнятості є  офіцери з рівних можливостей на ринку праці (BCA). BCA повідомлятиме вас, наприклад, про спеціальні події та пропозиції для жінок.


Мережа IQ безкоштовно підтримує людей з-за кордону у створенні компанії. Мережа консультуватиме вас від імені Федерального міністерства праці та соціальних питань.


Також є можливість отримати додаткову інформацію та записатись на підготовчі (початкові) семінари щодо відкриття та ведення бізнесу, більш детальніше за посиланням


Приватний підприємець (у нашому розумінні фізична особа-підприємець) може зареєструвати бізнес за спрощеною системою. Потрібно буде заповнити відповідну форму та отримати свідоцтво про реєстрацію бізнесу, а також сплатити збір за реєстрацію.


Приблизно десь протягом місяця потрібно буде заповнювати відповідні форми (анкети), що будуть надходити з різних організацій (найбільша анкета – з податкової), податкову звітність потрібно буде подавати щомісячно). Однак є також щорічні податкові звітності (декларація прибуткового податку, декларація з ПДВ, декларація на податок з ведення підприємницької діяльності). 


Далі потрібно буде оформити документи для медичного страхування та пенсійного фонду (у такому випадку необхідно буде вказувати розмір планових доходів) (при високих доходах потрібно буде вести окрему звітність).


Зверніть увагу, що в Німеччині приватний підприємець перед кредиторами несе відповідальність всім своїм майном. 


Порядок припинення здійснення підприємницької діяльності відбувається з урахуванням її виду, так, особа підприємець повинна звернутись до Gewerbeamt (відомство з питань підприємницької діяльності) та подати заявку – отримати відповідний документ, та розіслати його копію всім установам, про які зазначалось вище (до податкової служби, пенсійного фонду, і т.д.).

У вас залишились питання?

Напишіть нам. Менеджер відповість на всі ваші запитання найближчим часом.