Правовий режим за яким українці можуть перебувати в країні Естонія

Поділитись

Усі громадяни України можуть тимчасово перебувати в Естонії без візи, навіть ті, хто не має біометричного паспорта. Разом з тим, в Естонії, як і в інших країнах ЄС, українці можуть скористатися такими правовими режимами для перебування на її території.

 

Тимчасовий захист

Для того, щоб отримати статус тимчасового захисту, особі потрібно звернутися до Департаменту поліції та прикордонної охорони. Для цього потрібно забронювати час для прийому на сайті https://broneering.politsei.ee/ і подати заповнену анкету та відомості про близьких родичів і членів сім'ї. При собі необхідно мати документи, що посвідчують особу, або інші документи, наприклад, свідоцтво про народження. У разі відсутності документа, що посвідчує особу, необхідно до подання клопотання щодо тимчасового захисту зв’язатися з Посольством України в Естонії, яке видає громадянам України посвідчення особи.

 

Важливо! Тимчасовий захист, клопотання щодо отримання якого подане починаючи з 10.09.2023 року, діє до березня 2025 року.

 

З тимчасовим захистом громадянин України та члени його сім’ї отримують подібні права, як і резиденти Естонії, наприклад, доступ до соціальних послуг і право на роботу та освіту. Це також дає право на вільне пересування в межах Європейського Союзу.

 

Подати заяву для отримання тимчасового захисту можуть:

·       громадяни України та члени їх сімей, які проживали в Україні до 24.02.2022 року та виїхали з України у зв’язку з військовим конфліктом;

·       люди інших національностей, які мали міжнародний захист в Україні, та члени їхніх сімей, які проживали в Україні до 24.02.2022 року та виїхали з України у зв’язку з військовим конфліктом.

 

Важливо! Тимчасовий захист НЕ поширюється на громадян України та членів їх сімей, які проживали або перебували в Естонії до 24.02.2022 року. Ці громадяни все ще підпадають під дію рішення Департаменту поліції та прикордонної охорони, яке дозволяє їм тимчасово перебувати в Естонії, навіть якщо інші підстави для перебування (наприклад, безвізовий режим або віза) закінчилися.

 

Окрім тимчасового захисту, можна отримати статус біженства у Естонії

 

Отримати статус біженця можуть:

·       іноземці, у тому числі громадяни та жителі України, які побоюються переслідувань на батьківщині за ознакою раси, національності, релігії, належності до соціальної групи чи політичних переконань, можуть подати клопотання щодо міжнародного захисту;

·       інші особи, які вважають, що їх повернення в Україну може призвести до серйозної загрози, включаючи застосування смертної кари, катування або принижуючого людську гідність обходження чи застосування покарання, застосування насильства внаслідок міжнародного чи внутрішнього збройного конфлікту.

 

Як і у випадку з процедурою отримання тимчасового захисту, для отримання статусу біженства у Естонії необхідно звернутися до Департаменту поліції та прикордонної охорони із анкетою-клопотанням та відомостями про близьких родичів і членів сім'ї.

 

Біженцю надається посвідка на проживання на 3 роки. Термін дії посвідки на проживання біженця продовжується на кожних 3 роки, якщо не зникли обставини, що призвели до видачі посвідки на проживання, та не існує обставин, на підставі яких посвідка на проживання скасовується.

 

Додаткову інформацію щодо міжнародного захисту можна отримати за адресою [email protected] або ознайомитися на сайті.

У вас залишились питання?

Напишіть нам. Менеджер відповість на всі ваші запитання найближчим часом.