В умовах війни сім’ї зниклих безвісти за особливих обставин часто зазнають не лише емоційних втрат, а й серйозних фінансових труднощів. Такі родини мають право на отримання грошового забезпечення, що виплачуватиметься до звільнення рідних з полону, визнання їх безвісно відсутніми чи оголошення померлими за рішенням суду. Така допомога є важливою фінансовою підтримкою родин, вона забезпечує гідні умови життя, утримання дітей, оплату житла, лікування тощо.
Разом з тим, 1 лютого 2025 року держава змінила підхід до виплати грошового забезпечення родинам, зберігаючи частину грошей за військовослужбовцями до моменту їх повернення з полону.
До складу грошового забезпечення військовослужбовців входять:
Розмір грошового забезпечення залежить від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.
За військовослужбовцями, зниклими безвісти за особливих обставин, зберігається виплата грошового забезпечення.
Військовослужбовець заздалегідь може написати особисте розпорядження на випадок захоплення його в полон або заручником, інтернування в нейтральних державах або зникнення безвісти і зазначити людей, які отримуватимуть виплату належного йому грошового забезпечення, визначивши розмір частки таких у відсотках.
Якщо військовослужбовець, який зник безвісти за особливих обставин, не склав особистого розпорядження, виплати розподіляються між родичами у дві черги.
Після того як стало відомо про зникнення безвісти, варто одразу звернутись в поліцію із заявою. Після внесення про відомостей про факт зникнення до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, необхідно отримати витяг з цього реєстру.
Зокрема вам знадобиться:
Заяву та додані до неї документи можна подати особисто до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, або надіслати поштою. Також документи можна надіслати безпосередньо командиру військової частини.
! Зверніть увагу: призначення виплат не відбувається автоматично. Для отримання виплат необхідно обов’язково подати заяву та всі запитувані документи.
Якщо командир військової частини відмовив у призначенні та нарахуванні виплат, то в першу чергу необхідно отримати таку відмову в письмовому вигляді. Це важливо аби могти надалі оскаржувати її в судовому порядку.
Грошове забезпечення, яке належить до виплати військовослужбовцям, зниклим безвісти за особливих обставин, після оголошення судом особи померлою, включається до переліку спадщини.
Виплата грошового забезпечення триває до повного з’ясування обставин зникнення безвісти, їх звільнення з полону, або визнання судом безвісно відсутніми чи оголошення судом померлими. Але не більше ніж до дня виключення військовослужбовця із списків особового складу військової частини.
Грошове забезпечення не виплачується, якщо військовослужбовці добровільно здалися в полон, самовільно залишили військові частини (місця служби) або дезертирували.
Напишіть нам. Менеджер відповість на всі ваші запитання найближчим часом.