Розвиток та зміни у сфері протимінної діяльності в Україні: законодавчі ініціативи та структурні реформи

Поділитись
Зображення 1

                                                                                       

Контекст:

У грудні 2018 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про протимінну діяльність в Україні», який заклав основи сектору протимінної діяльності та передбачив створення спеціальних урядових установ, таких як Центр протимінної діяльності (ЦПМД) і Центр гуманітарного розмінування (ЦГР), для управління та координації заходів протимінної діяльності в Україні.

На основі цієї законодавчої бази Кабінет Міністрів України також зробив важливий крок у листопаді 2021 року, затвердивши Постанову, якою було створено Національний орган з питань протимінної діяльності (НОПМД).

Під час особливого періоду, включаючи воєнний стан, НОПМД діє під головуванням Міністра оборони України. Після відновлення територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаного державного кордону за рішенням Кабінету Міністрів України головування у національному органі з питань протимінної діяльності передається керівнику міністерства, яке забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації надзвичайних ситуацій, рятувальної справи – Міністерства внутрішніх справ України.

 Нещодавні законодавчі зміни                                                                                                                               

  • Передача координаційної ролі від Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України до Міністерства економіки України: 21 квітня 2023 року Кабінет Міністрів України Постановою № 366 делегував повноваження щодо координації виконання державної політики у сфері гуманітарного розмінування Першому Віце-прем'єр-міністру України – Міністру економіки. Раніше ці повноваження належали Віце-прем'єр-міністру України – Міністру реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
  • Розширення складу Національного органу з питань протимінної діяльності (НОПМД): 9 червня 2023 року Розпорядженням Кабінету Міністрів №505-р внесено зміни до складу Національного органу з питань протимінної діяльності (НОПМД), включивши до його складу заступника Міністра економіки України.
  • Створення Центру гуманітарного розмінування (ЦГР): 7 квітня 2023 року на підставі Розпорядження Кабінету Міністрів України №303-р було створено «Центр гуманітарного розмінування».
  • Передача функцій з управління:21 квітня 2023 року Кабінет Міністрів України Розпорядження №358-р єдиний майновий комплекс бюджетної установи «Центр гуманітарного розмінування» передано із сфери управління Державної служби з надзвичайних ситуацій до сфери управління Господарсько-фінансового департаменту Секретаріату Кабінету Міністрів України.
  • Розроблення підзаконних актів щодо ЦГР: 22 травня 2023 року наказами № 42 та № 43 Господарсько-фінансовий департамент Секретаріату Кабінету Міністрів України затвердив Положення про Центр гуманітарного розмінування та Положення про наглядову раду Центру гуманітарного розмінування.

 

Цей правовий бюлетень створений завдяки фінансової підтримки Управління з питань усунення і скорочення озброєнь в Бюро з військово-політичних питань Державного департаменту США, Міністерств закордонних справ Фінляндії та Нідерландів. Деякі терміни, що використовуються у цьому документі, взяті з чинного законодавства і не обов'язково відображають позицію Данської ради у справах біженців (DRC).

 

Відповідальність за зміст цього документу несе автор/автори. Погляди, викладені у цьому документі, жодним чином не можуть розглядатися як офіційна позиція урядів США, Фінляндії, Нідерландів. Уряди США, Фінляндії, Нідерландів не несуть відповідальності за будь-яке використання інформації, яку містить цей документ.

0

Коментарі (0)

Читати схожі статті:

Усі новини

У вас залишились питання?

Напишіть нам. Менеджер відповість на всі ваші запитання найближчим часом.

Покинути сайт