17 грудня 2022 року Кабінет Міністрів ухвалив Постанову №1401, якою запровадив порядок роботи "Пунктів незламності". Постанова визначає "Пункти незламності" як спеціально обладнані будівлі, намети або транспортні засоби, в яких створено необхідні умови для тимчасового перебування людей. Постановою передбачено, що "Пункти незламності" діятимуть у разі виникнення надзвичайних ситуацій або загрози припинення централізованого водо-, електро-, газо- та теплопостачання в період дії воєнного стану.
З офіційним переліком "Пунктів незламності" можна ознайомитися на сайті Кабінету Міністрів (http://nezlamnist.gov.ua).
Постанова доручає міністерствам та місцевим державним адміністраціям забезпечити виконання необхідних завдань і заходів. Також рекомендовано органам місцевого самоврядування та суб'єктам господарювання забезпечити функціонування "Пунктів незламності".
Невдовзі, 20 грудня 2022 року, Кабінет Міністрів Постановою №1418 створив Координаційний штаб. Координаційний штаб є тимчасовим консультативно-дорадчим органом Кабінету Міністрів та утворений з метою сприяння координації діяльності з розгортання та організації роботи "Пунктів незламності".
1 грудня 2022 року Верховна Рада ухвалила Закон №2823-IX, яким внесла зміни до низки нормативних актів щодо звільнення позичальників від виконання зобов'язань за певними кредитними договорами. Засіб захисту залежить від місцезнаходження майна. Списання боргу застосовується як до рухомого, так і до нерухомого майна, знищеного на підконтрольній уряду території (ПУТ). Для майна, розташованого на непідконтрольній уряду території (НПУТ), засобом правового захисту є призупинення платежів, що застосовується лише до нерухомого майна. У таблиці нижче наведено загальний огляд засобів захисту:
На початку грудня 2022 року Кабінет Міністрів прийняв Постанову, згідно якої мали бути припинені виплати допомоги на проживання для окремих категорій внутрішньо переміщених осіб (ВПО) з 1 січня 2023 року. 30 грудня 2022 року Кабінет Міністрів прийняв Постанову №1481, якою набрання чинності попередньої Постанови було перенесено на місяць. Відповідно до положень вказаних Постанов допомога на проживання надаватиметься за наступними правилами:
З 1 лютого 2023 року у випадку, якщо перелік територій, на яких ведуться бойові дії, або НПУТ розширено, особи з таких територій, які стали ВПО, отримують право на фінансову допомогу з 1 числа наступного місця.
16 грудня 2022 року Кабінет Міністрів ухвалив Постанову №1390, якою продовжив термін дії Посвідчень осіб з
інвалідністю внаслідок війни на період дії воєнного стану та шість місяців після його скасування або припинення.
Ці положення стосуються осіб з інвалідністю внаслідок війни, які мали пройти повторний огляд медико- соціальною експертною комісією, але не змогли цього зробити через воєнний стан.
Постанова передбачає, що таким особам не потрібно звертатися до місцевих управлінь соціального захисту населення, а також оновлювати сторінки у Посвідченні. Положення застосовуються ретроспективно з 24 лютого 2022 року.
16 грудня 2022 року Кабінет Міністрів ухвалив Постанову №1393, яка закладає основу для спільного з МКЧХ проекту щодо фінансової допомоги особам з інвалідністю внаслідок війни.
Хто має право: Повнолітні громадяни України (старше 18 років), яким надано статус особи з інвалідністю внаслідок війни I або II групи та відомості про яких внесено до Єдиного державного реєстру ветеранів війни.
Розмір виплати: Неоподатковуваний щомісячний платіж у розмірі 4 000 гривень на банківський рахунок заявника. Допомога надається незалежно від отримання інших видів допомоги.
Тривалість: Виплати здійснюватимуться протягом чотирьох місяців. В Постанові не зазначено, чи будуть виплати продовжені після закінчення перших чотирьох місяців.
Процедура оскарження: Якщо заявка була відхилена, заявник може подати її повторно. Він/вона може подати не більше однієї заявки протягом одного дня.
Процедура подання заявки:
Довідка: Відповідно до Постанови №1020 від 29 вересня 2021 року, зв'язок інвалідності з ушкодженнями, отриманими внаслідок дії вибухонебезпечних предметів, встановлюється на підставі висновку лікарсько- консультативної комісії закладу охорони здоров'я (для дітей віком до 18 років) або на підставі висновку медико- соціальної експертної комісії (для осіб віком від 18 років).
Нещодавні зміни: 2 грудня 2022 року Кабінет Міністрів ухвалив Постанову №1356, згідно з якою така інвалідність може бути встановлена на підставі витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань.
9 грудня 2022 року Кабінет Міністрів ухвалив Постанову №1372, яка поширює захист від домашнього насильства та насильства за ознакою статі на ВПО, іноземців та осіб без громадянства. Для забезпечення доступу нових груп до захистуПостановою внесені зміни до відповідних пунктів наступних чинних нормативно-правових актів:
6 грудня 2022 року Кабінет Міністрів ухвалив Постанову №1386, якою встановив умови спільного з ЮНІСЕФ проекту щодо фінансової допомоги окремим закладам середньої освіти.
Хто має право: Школи, які мають право на отримання допомоги, перераховані в Додатку до Постанови.
Розмір гранту: Одноразовий грошовий грант у розмірі 2 000 доларів США буде надано відповідним установам незалежно від отримання ними інших видів допомоги.
Допустимі цілі використання коштів:
1 грудня 2022 року Верховна Рада ухвалила Закон №2801-IX про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямований на прискорення інтеграції України до Єдиного ринку цифрових послуг Європейського Союзу.
Закон максимально наблизить положення національного законодавства до європейських вимог у сферах електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг.
Тимчасово, до взаємного визнання електронних довірчих послуг між Україною та ЄС, документи, підписані з використанням електронного цифрового підпису в ЄС, визнаються на території України.
16 листопада 2022 року Верховна Рада ухвалила Закон №2751-IX, яким передбачено процедуру відновлення втрачених документів кримінального провадження під час воєнного стану.
Відновленню підлягають такі категорії матеріалів:
Відновлення може бути здійснено після подання клопотання будь-якою з перелічених нижче осіб:
1. Кабінет Міністрів гарантує медичним працівникам з числа ВПО першочергове працевлаштування у закладах охорони здоров'я на територіях, до яких відновлено доступ (Постанова №1219 від 30 грудня 2022 р.).
Цей правовий бюлетень розроблений завдяки фінансовій підтримці у рамках цивільного захисту та гуманітарної допомоги Європейського Союзу.
Деякі терміни, що використовуються у цьому документі, взяті із законопроєктів або чинного законодавства. Відповідальність за зміст бюлетеня несуть виключно автори. Погляди, висловлені в цьому документі, жодним чином не повинні сприйматися як відображення офіційної позиції Європейського Союзу чи Данської ради у справах біженців (DRC). Ні Європейська Комісія, ні DRC не несуть відповідальності за будь-яке використання інформації, що міститься в ньому.
Напишіть нам. Менеджер відповість на всі ваші запитання найближчим часом.