1.Кабінет Міністрів припиняє виплати грошової допомоги для деяких категорій ВПО
Довідка: 1 жовтня 2014 року Кабінет Міністрів України Постановою №332 запровадив грошову допомогу для внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Після ескалації конфлікту Кабінет Міністрів розширив обсяг допомоги Постановою №505 від 1 жовтня 2014 року.1
Подальші зміни: 11 липня 2023 року Кабінет Міністрів України Постановою №709 вніс низку важливих змін до схеми надання допомоги ВПО. Відповідно, наступні категорії ВПО не отримуватимуть допомогу з 1 серпня 2023 року:
Крім того, виплати ВПО будуть припинені для тих, хто:
1 Див. Правовий БюлетеньДанської Ради у справах біженців, випуск 78, для того, щоб дізнатися більше інформації щодо цього питання.
Рішення органу соціального захисту про виключення ВПО з числа отримувачів допомоги може бути оскаржене до Національної соціальної сервісної служби або в судовому порядку. Постанова, однак, підтверджує збереження допомоги ВПО для наступних груп:
2.Парламент створив можливості для гнучкого використання декретної відпустки
Довідка: Кодекс законів про працю України поділяє відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами на два періоди: 70 календарних днів до пологів та 56 календарних днів після пологів (70 днів - у разі народження двох і більше дітей та у разі ускладнення пологів). Загальна тривалість відпустки становить 126 (140 у разі народження двох або більше дітей та у разі ускладнення пологів) календарних днів.
Подальші зміни: 13 липня 2023 року Верховна Рада ухвалила Закон №3238-IX, який дозволяє вагітним жінкам змінювати кількість днів відпустки до та після пологів на власний розсуд. Відповідно до поправки, за бажанням вагітної жінки та за відсутності медичних протипоказань 70-денна відпустка, передбачена до пологів, може бути перенесена та використана частково або повністю після пологів. У будь-якому випадку, загальна тривалість відпустки не може перевищувати 126 календарних днів (140 календарних днів у разі народження двох і більше дітей та у разі ускладнення пологів).
Так само правило застосовується до декретної відпустки для жінок, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Ця категорія матерів має право на відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами тривалістю по 90 календарних днів до та після пологів (загалом 180 календарних днів).
3.Нотаріуси отримали прямий доступ до Єдиного державного демографічного реєстру
11 липня 2023 року Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову №700, якою надав нотаріусам прямий доступ до Єдиного державного демографічного реєстру (ЄДР). Відтепер нотаріус може використовувати Реєстр для збору та перевірки персональних даних особи, яка звернулася за вчиненням нотаріальної дії. Доступ до Реєстру надається на безоплатній основі.
Відповідна довідка, що підтверджує або спростовує дійсність документів особи, формується автоматично в ЄДР та зберігається в Системі е-нотаріат. Довідка дійсна лише в день вчинення нотаріальної дії. Якщо в Реєстрі не знайдено даних про особу або використаний документ є недійсним, ця інформація також фіксується у довідці. Державна міграційна служба може звернутися до Міністерства юстиції з поданням про припинення включення нотаріуса до Реєстру, якщо
4.Парламент вніс зміни до Порядку імміграції в Україну іноземців та осіб без громадянства
29 червня 2023 року Верховна Рада ухвалила Закон №3180-IX, який вносить наступні зміни до імміграційного законодавства:
Інші зміни
2 Квота імміграції - це максимальна кількість іноземців та осіб без громадянства, яким буде надано дозвіл на імміграцію протягом календарного року. Розпорядженням №111-р від 7 лютого 2023 року Кабінет Міністрів затвердив квоту імміграції у розмірі 9203 дозволів на імміграцію на 2023 рік. Квота включає наступні категорії потенційних іммігрантів: науковці (850 осіб), висококваліфіковані спеціалісти (5000 осіб), члени сімей мігрантів (2890 осіб), іноземці, які раніше мали громадянство України (396 осіб), військовослужбовці ЗСУ (57 осіб) та іноземні інвестори (необмежена кількість).
Цей правовий бюлетень розроблений завдяки фінансовій підтримці у рамках цивільного захисту та гуманітарної допомоги Європейського Союзу.
Деякі терміни, що використовуються у цьому документі, взяті із законопроєктів або чинного законодавства. Відповідальність за зміст бюлетеня несуть виключно автори. Погляди, висловлені в цьому документі, жодним чином не повинні сприйматися як відображення офіційної позиції Європейського Союзу чи Данської ради у справах біженців (DRC). Ні Європейська Комісія, ні DRC не несуть відповідальності за будь-яке використання інформації, що міститься в ньому.
Напишіть нам. Менеджер відповість на всі ваші запитання найближчим часом.