Пілотний проєкт уряду щодо надання соціальних послуг внутрішньо переміщеним особам

Поділитись
Зображення 1

1.Кабінет Міністрів запустив пілотний проєкт для надання соціальних послуг окремим категоріям ВПО

21 березня 2023 року Кабінет Міністрів прийняв Постанову №248, якою запровадив пілотний проєкт щодо надання окремих соціальних послуг певним категоріям внутрішньо переміщених осіб (ВПО) у закладах охорони здоров'я.

2.Парламент прибрав ще одну перешкоду на шляху виплати компенсацій особам, які постраждали від війни

24 лютого 2023 року Верховна Рада прийняла Закон №2953-IX, що вносить зміни до Закону про Державний бюджет на 2023 рік2 прибравши, таким чином, суттєві перешкоди на шляху виплати компенсацій особам, які постраждали від війни. Закон про державний бюджет на 2023 рік, що був прийнятий раніше за Закон про

1 Див. Правовий Бюлетень Данської Ради Випуск 78 для того, щоб дізнатися більше інформації щодо цього питання.

2 Див. Правовий Бюлетень Данської Ради Випуск 87 для того, щоб дізнатися більше інформації щодо цього питання.


компенсацію, не включав бюджетні статті по компенсації, в тому числі компенсації за пошкоджене або зруйноване житло. Поточні поправки усувають неузгодженість, додаючи наступні бюджетні статті, які будуть фінансуватися з Фонду ліквідації наслідків війни, а саме:

  • компенсація за зруйноване/пошкоджене житло (включаючи дачні та садові будинки)
  • відновлення пошкоджених житлових (у тому числі дачних і садових будинків) та громадських об'єктів
  • будівництво житла для осіб, які втратили житло внаслідок війни.

Крім того, гарантії відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок війни, надаються суб’єктам морського господарства. В цьому випадку право на компенсацію мають фрахтувальники, оператори та/або власники суден, що експлуатуються під прапором України та прапорами іноземних держав.

3.Парламент ухвалив закон про грошову допомогу для державних службовців, які постраждали внаслідок війни

20 березня 2023 року Верховна Рада ухвалила Закон №2980-IX, який встановлюється право на отримання одноразової грошової допомоги для державних службовців та членів їхніх сімей у випадку якщо інвалідність або смерть була спричинена війною.

4.Парламент запровадив експериментальний проєкт щодо єДокумента про освіту

4 листопада 2022 року Верховна Рада ухвалила Постанову №1242, якою започаткувала дворічний експериментальний проєкт щодо формування та застосування електронного документа про освіту (єДокумент). Відповідно до затвердженого Порядку, кожен власник відповідного документа про освіту може отримати єДокумент (що може використовуватися замість та без додаткового пред’явлення паперової версії документа), якщо така особа

  • досягла 14-річного віку
  • зареєстрована у додатку "Дія"
  • має реєстраційний номер облікової картки платника податків
  • має дійсний документ, що посвідчує особу.

5.Кабінет Міністрів затвердив порядок підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації безробітних

Довідка: За оцінками МОП, у 2022 році в Україні рівень зайнятості населення знизився на 15% (що еквівалентно 2,4 млн робочих місць) порівняно з 2021 роком. Оскільки війна триває, ще більше українців можуть втратити роботу, а мільйони - опинитися за межею бідності, що зведе нанівець багаторічні зусилля з розвитку.

Подальші зміни: 24 березня 2023 року Кабінет Міністрів ухвалив Постанову №264, якою затвердив Порядок організації професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації безробітних. Таке навчання організовується на замовлення роботодавця, включаючи самозайнятість. При цьому враховуються особисті уподобання та професійні потреби безробітних.

Першочергово, навчання надається в наступних випадках:

  • безробітний не має професії (спеціальності) і вперше шукає роботу
  • підходяща робота потребує попередньої перепідготовки або підвищення кваліфікації з метою вдосконалення раніше набутих компетентностей
  • безробітний втратив здатність виконувати роботу за попередньо здобутою професією, спеціальністю у зв’язку із станом здоров’я
  • безробітний бажає провадити підприємницьку діяльність
  • є поточна та перспективна потреба ринку праці в кадрах.

6.Парламент ухвалив положення щодо захисту прав трудових мігрантів

Довідка: За останніми даними Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), станом на середину листопада 2022 року близько 4,7 мільйона біженців3 з України зареєструвалися для отримання тимчасового захисту в Європейському Союзі внаслідок війни. Більшість із них - жінки з вищим за середній рівнем освіти порівняно з іншими групами біженців та українським населенням загалом. Інтеграція українських біженців на ринку праці відбулася швидше, ніж серед інших груп біженців. У деяких європейських країнах ОЕСР частка працездатних українських біженців працездатного віку вже перевищує 40% (у тому числі в Нідерландах, Литві, Естонії та Великій Британії).

Подальші зміни: 20 березня 2023 року Верховна Рада прийняла Закон №2982-IX, який вносить зміни до низки законів з метою захисту прав трудових мігрантів та боротьби з шахрайством при працевлаштуванні за кордоном.

Передбачається поступова легалізація ринку міжнародного працевлаштування, що забезпечить прозорість ведення бізнесу.

3 Термін "біженець" використовується в цьому контексті для позначення осіб, які отримали певний міжнародний захист, включаючи не лише офіційний статус біженця (відповідно до Женевської конвенції), але й додатковий та тимчасовий захист (як у випадку більшості біженців з України).

7.Міністерство юстиції затвердило Критерії визначення інституцій, які мають важливе значення для економіки держави у сфері надання безоплатної правової допомоги

Довідка: 27 січня 2023 року Кабінет Міністрів прийняв Постанову №76, якою затвердив Порядок та критерії визначення юридичних осіб, які мають критичне значення для економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період4. Відповідно до Порядку, критерії визначення підприємства, яке є важливим для галузі національної економіки, розробляються центральними органами виконавчої влади відповідно до сфери їх управління або галузі національної економіки.

Подальші зміни: 28 березня 2023 року Міністерство юстиції затвердило Наказ №1135/5, яким визначило критерії для визнання надавачів безоплатної правової допомоги важливими для економіки в особливий період:

  • установи діють у сфері надання безоплатної правової допомоги під керівництвом Міністерства юстиції
  • установи забезпечують доступ до правових послуг населенню України
  • основним видом економічної діяльності таких установ є "Державне управління загального характеру".

4 Див. Правовий Бюлетень Данської Ради Випуск 89 для того, щоб дізнатися більше інформації щодо цього питання.

Інші законодавчі зміни

  1. Міністерства затвердили порядок проставлення апостиля (Наказ №125/209/293/139/999/5 від 17 березня 2023 року)
  2. Парламент надав право на державну підтримку для здобуття професійної, фахової передвищої та вищої освіти особам, які постраждали від позбавлення волі внаслідок війни, та їхнім дітям, а також дітям померлих осіб, які постраждали від позбавлення волі внаслідок війни, віком до 23 років (Закон №2940-IX від 23 лютого 2023 року).
  3. Уряд  схвалив  погодив  пропозицію  утворення  Центру  гуманітарного  розмінування (Розпорядження №303-р від 7 квітня 2023 р.)


Цей правовий бюлетень розроблений завдяки фінансовій підтримці у рамках цивільного захисту та гуманітарної допомоги Європейського Союзу.

 

Деякі терміни, що використовуються у цьому документі, взяті із законопроєктів або чинного законодавства. Відповідальність за зміст бюлетеня несуть виключно автори. Погляди, висловлені в цьому документі, жодним чином не повинні сприйматися як відображення офіційної позиції Європейського Союзу чи Данської ради у справах біженців (DRC). Ні Європейська Комісія, ні DRC не несуть відповідальності за будь-яке використання інформації, що міститься в ньому.

0

Коментарі (0)

Читати схожі статті:

Усі новини

У вас залишились питання?

Напишіть нам. Менеджер відповість на всі ваші запитання найближчим часом.

Покинути сайт