Наталія - внутрішньо переміщена людина, яка зараз проживає у місті Кременчуці, її нерухоме майно було знищене внаслідок бойових дій. Жінка прагнула забезпечення її житлових прав та можливості відшкодування, однак не знала, як цього домогтися.
Наталія звернулася за правовою допомогою до центру надання адміністративних послуг та до громадських організацій, але отримала відмову. В нагоді стала інформаційна сесія ГО «Інститут аналітики та адвокації» та індивідуальна консультація юриста. Він повідомив про можливість дистанційного подання відповідного повідомлення через Єдиний державний веб-портал електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу «Дія».
Юрист перевірив наявність нерухомого майна в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, допоміг Наталії пройти авторизацію у застосунку «Дія» через сервіс BankID та успішно сформувати повідомлення про пошкодження/знищення житла.
Нерухоме майно знаходиться на непідконтрольній території, тому право на подальшу компенсацію Наталія може отримати після змін у законодавство. Юрист також пояснив, як подати відомості до Міжнародного Реєстр збитків (RD4U) із заявою в категорії А3.1 «Пошкодження або знищення житлового нерухомого майна» та очікувати на появу компенсаційного механізму.
Безоплатна правова допомога в Полтавській області надається ГО «Інститут аналітики і адвокації» завдяки співпраці з Данською радою у справах біженців (DRC) та фінансуванню від Європейського Союзу.
Напишіть нам. Менеджер відповість на всі ваші запитання найближчим часом.