Визнання права власності на майно на тимчасово окупованій території

Поділитись
Зображення 1

Батько Катерини* помер на окупованій території, залишивши їй спадщину. Коли вона звернулася до нотаріуса щодо відкриття спадкової справи, виявилося, що Катерина пропустила строк для прийняття спадщини. 

Жінка звернулася по допомогу до юристки ГО «СТЕП». Вона надала вичерпну інформацію щодо порядку дій, розповіла про процедуру та перелік документів, необхідних для визнання за Катериною права власності та внесення відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (ДРРП). Фахівчиня з’ясувала, що інших спадкоємців у померлого не було, адреси реєстрації місця проживання в Катерини та її померлого батька були різні, але на час відкриття спадщини (день смерті батька) донька померлого проживала з ним разом за однією адресою, доглядала за ним до його смерті. Таким чином, донька вважається за законом такою, що фактично прийняла спадщину.  

Юристка допомогла в пошуці доказів, свідків, а також допомогла скласти позовну заяву до суду про визнання права власності на частину будинку та земельну ділянку у порядку спадкування за законом. За результатами розгляду справи суд визнав право власності жінки на частину будинку та земельну ділянку.    

Тепер жінка має можливість внести до ДРРП відомості про своє право на нерухоме майно та в подальшому реалізувати всі передбачені законом права, зокрема отримати компенсацію за пошкодження чи знищення.    

 

Отримання безоплатної правової допомоги у Запорізькій області стало можливим завдяки співпраці ГО «СТЕП» з Данською радою у справах біженців та фінансуванню від Європейського союзу.  

* Ім’я змінене з метою захисту персональних даних. 

 

0

Коментарі (0)

Автор публікації

Років досвіду: 15
Вирішених справ: 4
Переглянути профіль

Читати схожі статті:

Усі новини

У вас залишились питання?

Напишіть нам. Менеджер відповість на всі ваші запитання найближчим часом.