Для забезпечення громадянам можливості захисту своїх прав, передбачено подання скарги на суддів – це важлива складова прозорості системи. Причини подібного звернення мають бути правильного аргументовані – тільки в цьому випадку можна розраховувати на об'єктивне рішення. І шанси на успіх значно підвищить допомога та супровід досвідченого юриста.
Для звернення до вищих інстанцій мають бути певні підстави. До цього переліку входить:
Усі дії та поведінка посадової особи суворо регламентовані стандартами професійної етики. І для захисту своїх інтересів, учасником судового засідання може бути подана скарга на суддю за незаконне рішення, порушення процесуального права, ігнорування аргументів однієї зі сторін, недотримання норм рівності, перешкоди під час реалізації права на захист або прояву неповаги до позивача чи обвинуваченого, свідків, адвокатів чи інших учасників.
Залежно від причин звернення, можна подати заяву до Верхновного або апеляційного суду. Також доступна скарга на суддю до Вищої ради правосуддя, яку можна надіслати як у паперовому варіанті – рекомендованим листом, так і в онлайн-форматі. Звернутись можна:
Для зручності користувачів також на порталі розміщено актуальні рекомендації та зразок скарги на суддю.
Притягнення до дисциплінарної відповідальності можливе лише за наявності конкретних підстав та аргументів. В іншому разі запит не буде розглянуто – цю норму ухвалено для того, щоб уникнути тиску на посадових осіб. Адвокат може отримати дисциплінарне стягнення за безпідставне звернення.
Існує кілька базових правил, яких необхідно дотримуватися під час подання заяви. Важливо знати в якій формі та куди скаржитись на суддю, але основні рекомендації залишаються незмінними:
Незалежно від причин, через які була подана скарга на суддю: затягування, порушення законодавства, конфлікт інтересів або інші дії, вона має бути правильно оформлена. Після її отримання відправник отримає відповідне повідомлення, що документ зареєстровано.
Неприпустима агресивна форма викладення тексту, вживання нецензурної лексики або використання виразів, що принижують гідність посадової особи. Тому настільки важливо детально вивчити, як подати скаргу на суддю. А краще скористатися допомогою кваліфікованого юриста, який проаналізує і скоригує початковий текст, щоб надати йому потрібної форми і зберегти інформативність.
Процес розгляду займає час, тому не варто розраховувати на швидке отримання відповіді. Після того як буде отримана скарга на суддю до голови суду за неналежну поведінку, або до Вищої ради за значні правопорушення, заявник також може бути запрошений на судове засідання, де йому належить обґрунтувати свій запит. Можна скористатися допомогою законного представника, якщо немає можливості особисто брати участь у процесі.
За наявності вагомих доказів і реальних порушень з боку посадової особи, шанси домогтися справедливості досить високі. Головне знати, куди поскаржитись на суддю і як це правильно зробити.
Напишіть нам. Менеджер відповість на всі ваші запитання найближчим часом.