Історія щодо визнання права власності на квартиру
Теги, пов’язані зі статтею:
Дата публікації:
16/12/2024
Тамара* планувала подати повідомлення про пошкодження свого житла – квартири в м. Авдіївка Донецької області. Однак під час спроби з'ясувалося, що інформація про її право власності на квартиру відсутня в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (ДРРП). Через це вона не могла подати повідомлення про пошкоджене чи зруйноване майно або розпочати інші юридичні процедури.
За допомогою вона звернулася до юристки громадської організації «СТЕП». Юристка пояснила порядок дій у такій ситуації, детально розповіла про процедуру внесення даних до реєстру та перелік документів, необхідних для цього.
Під час консультації стало відомо, що Тамара є власницею квартири, розташованої в м. Авдіївка, яке зараз перебуває під окупацією. Її право власності було зареєстроване в 90-х роках в органах Бюро технічної інвентаризації (БТІ), а тому дані про квартиру не були внесені до ДРРП.
При зверненні до реєстратора Тамарі відмовили у внесенні інформації про квартиру до реєстру, оскільки через ситуацію з БТІ отримати підтвердження права власності було неможливо.
Юристка допомогла зібрати необхідні докази та підготувати позовну заяву до суду про визнання права власності на квартиру. Суд розглянув справу та повністю задовольнив позов – право власності на квартиру було офіційно визнане.
Тепер Тамара може внести інформацію про квартиру до реєстру речових прав на нерухоме майно. Це дозволить їй скористатися всіма правами власника нерухомості, зокрема подати повідомлення про пошкодження чи руйнування майна.
Безоплатна правова допомога у Запорізькій області стала можливою завдяки співпраці ГО «СТЕП» із Данською радою у справах біженців і фінансуванню від Європейського Союзу.
*Ім’я змінено.
Коментарі (0)
Автор публікації
юристів зараз онлайн