Юридична підтримка тих, чиє житло постраждало внаслідок війни
Теги, пов’язані зі статтею:
Дата публікації:
05/12/2024
Ще в молодості, працюючи в колгоспі одного з містечок Сумщини, Людмила* придбала будинок для себе та сім’ї. Вона оплатила вартість нерухомості, чекала на договір купівлі-продажу від продавця, як було домовлено. Однак минуло майже 35 років, а правовстановлюючих документів на житло вона так і не отримала.
Унаслідок бойових дій навесні 2022 року будинок жінки було пошкоджено. Як пенсіонерка, Людмила стикається з численними труднощами через обмежені фінансові можливості. Війна в Україні та постійні зміни в законодавстві змусили жінку звернутися до суду, щоб нарешті оформити право власності на свій будинок. Вона розуміла, що без відповідних документів не зможе повноцінно розпоряджатися своїм майном.
Проте доходів, окрім невеликої пенсії, які б дозволили повністю відновити технічну документацію та сплатити судовий збір, Людмила не мала, тому звернулась по допомогу до юристів Данської ради у справах біженців (DRC).
Для підготовки позовної заяви до суду юристи допомогли Людмилі виготовити новий технічний паспорт на будинок і сплатити судовий збір. У жовтні 2024 року суд ухвалив рішення на користь Людмили, офіційно визнавши її право на житло. Завдяки цьому жінка тепер може взяти участь у державній програмі відновлення пошкодженого через війну житла та отримати компенсацію на ремонт будинку.
Безоплатна правова допомога в Сумські області надається DRC за фінансової підтримки гуманітарного фонду для України.
*Ім’я змінене.
Коментарі (0)
Автор публікації
юристів зараз онлайн