Реєстрація смерті, що настала на окупованих територіях
Теги, пов’язані зі статтею:
Дата публікації:
08/10/2024
У травні 2024 року до юриста БФ «Карітас Маріуполь», роботу якого підтримує DRC, звернувся переселенець з Маріуполя Дмитро. Його турбувала одна з найпоширеніших проблем, з якими звертаються по правову допомогу до Фонду — смерть близьких на окупованій території.
У квітні 2024 року в Маріуполі помер його дідусь, і Дмитро зіткнувся з проблемами під час реєстрації смерті. Єдиним документом, який йому вдалося отримати, була фотокопія медичної довідки про смерть. Він також мав фотокопію свідоцтва про смерть, виданого на окупованих територіях, і фото з кладовища.
Юрист, на основі наявних доказів, підготував заяву до суду та пояснив Дмитру подальші кроки, які дозволять отримати державне свідоцтво про смерть, оформити спадщину і отримати пенсію померлого, яку той не встиг отримати за життя.
Отримавши свідоцтво про смерть, чоловік знову звернувся до юриста з іншим питанням. У 2022 році в результаті обстрілів у Маріуполі загинула його мати. Він повідомив про це поліцію, яка відкрила справу, але інших доказів не мав і сумнівався, чи можна отримати й свідоцтво про смерть його матерні.
Юрист пояснив, що для реєстрації смерті у цьому випадку потрібно встановити факт смерті в судовому порядку, додаючи до доказів фотокопію довідки з реанімації та свідчення товариша Дмитра, який був свідком трагедії. Юрист знову допоміг підготувати заяву до суду, і Дмитро зміг зареєструвати смерть матері в офіційному порядку.
Надання безоплатної правової допомоги переселенцям у Дніпропетровській області стало можливим завдяки співпраці БФ «Карітас Маріуполь» із Данською радою у справах біженців (DRC) та фінансуванню від Європейського Союзу.
Коментарі (0)
Автор публікації
юристів зараз онлайн