Отримання відстрочки від мобілізації згідно із Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію"
Теги, пов’язані зі статтею:
Дата публікації:
06/06/2024
Максим є опорою для своїх матері з ІІ групою інвалідності та молодшого брата, якому інвалідність встановлена з дитинства (ІІ група). Максим побоювався, що в разі його мобілізації за мамою і братом нікому буде доглядати, тому звернувся до юристів ГО «Інститут аналітики та адвокації», партнера DRC, за допомогою.
Юристка ГО «ІАА» Дарʼя Маліннікова перевірила наявні документи, допомогла сформувати перелік додаткових необхідних документів та допомогла скласти заяву про надання відстрочки від мобілізації згідно з відповідною підставою. Крім того, вона роз’яснила порядок подання документів та подальші дії.
Із зібраними документами Максим звернувся до Полтавського міського Територіального центру комплектування та соціальної підтримки, де став на військовий облік, зазначивши про своє право на отримання відстрочки від мобілізації. У результаті Полтавський міський ТЦК прийняв рішення про відстрочку від мобілізації Максима терміном на 1 рік.
Відповідно до ст. 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" в редакції на момент оформлення відстрочки від мобілізації, не підлягають мобілізації особи які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи за умови, що такі особи з інвалідністю не мають інших працездатних осіб, зобов’язаних відповідно до закону їх утримувати.
Надання безоплатної правової допомоги в Полтавській області стало можливим завдяки співпраці ГО «Інститут аналітики і адвокації» з Данською радою у справах біженців (DRC) та фінансуванню в рамках цивільного захисту та гуманітарної допомоги Європейського Союзу.
Коментарі (0)
Автор публікації
юристів зараз онлайн