Права на спадщину: успішний випадок юридичної практики
Теги, пов’язані зі статтею:
Дата публікації:
07/05/2024
До юристки громадської організації «МАРТ» Тетяни за допомогою в оформленні права власності на половину житлового будинку звернувся пан Володимир*.
Чоловік успадкував частину будинку після смерті своєї тітки, а іншу половину – не зміг належно оформити, оскільки вона належала його родичу, який помер в 2006 році, не оформивши за час свого життя на себе право власності на свою частину будинку.
Володимир звертався до приватного нотаріуса із заявою про право на спадщину за заповітом на майно, але отримав постанову про відмову, оскільки документи, які б підтверджували наявність на момент відкриття спадщини права власності у його тітки на цю частку будинку, були відсутні.
Юристка підготувала та надіслала поштою позовну заяву з пакетом документів до суду про визнання права власності на половину будинку. Суд ухвалив рішення на користь чоловіка, визнав за ним право власності на частину житлового будинку.
Після того, як рішення набуло законної сили, юристка разом з Володимиром звернулася до державного реєстратора актів цивільного стану із заявою про державну реєстрацію права власності відповідно до рішення суду. Так, вдалось отримати необхідний витяг з державного реєстру речових прав.
Тепер чоловік має у своїй власності будинок, який повністю належить йому відповідно до документів, може повністю володіти своїм майном та розпоряджатися на власний розсуд.
Безоплатна правова допомога в Чернігівській області надається ГО «МАРТ» у співпраці з Данською радою у справах біженців (DRC) завдяки фінансовій підтримці від Гуманітарного фонду для України.
*Ім’я змінено.
Коментарі (0)
Автор публікації
юристів зараз онлайн