Знайти юристаБлогПитання та відповідіЦентр допомоги

Отримання лікарського свідоцтва про смерть за відсутності родинних зв’язків

Теги, пов’язані зі статтею:

Дата публікації:

06/03/2024

У січні до юристів БО «БФ» Карітас Харків» звернулася пані Тетяна*. Вона розповіла, що в лікарні померла мати її цивільного чоловіка Оксана*. Свекруха ще з 2017 року була ВПО з Луганської області, і разом з сином та невісткою мешкала в Куп’янську, що на Харківщині. У 2022 році вони переїхали до Харкова до гуртожитку, та надалі мешкали разом удвох. Крім Тетяни в жінки не залишилось близьких людей. 


Ще за життя Оксана загубила свій паспорт, написала відповідну заяву, проте не встигла його отримати.


Щоб отримати лікарське свідоцтво про смерть померлої, Тетяна звернулась до медичного закладу. Із документів свекрухи жінка мала лише копії паспорта, копії довідки ВПО, оригінал довідки ІПН, проте їй відмовили у видачі свідоцтва через відсутність оригіналу паспорту та направили до Державної міграційної служби (ДМС) для отримання довідки за формою №1 для встановлення особи померлої і підтвердження громадянства особи. 


Працівники ДМС зі свого боку, посилаючись на відсутність родинних зв’язків із померлою, направили Тетяну до відділення поліції, де в усній формі жінці повідомили, що інформація про смерть взагалі відсутня, тому ніякої інформації та довідок працівники надати не можуть.


В усіх інстанціях жінці пояснювали, що у зв’язку з відсутністю оригіналів документів померлої та родинних зв’язків вона не має жодних правових підстав на отримання лікарського свідоцтва про смерть. Крім того, різні фахівці неодноразово звертали увагу на недопуск невістки до процесу поховання її свекрухи в разі похоронів за державний кошт.


Юрист БО «БФ» Карітас Харків», партнера DRC, допоміг Тетяні скласти заяву на отримання лікарського свідоцтва, де зазначалося, що жінка бере на себе зобов’язання поховати тіло померлої. До заяви були додані лише копія паспорта заявниці, копія довідки ВПО померлої та копія договору – замовлення на організацію та проведення поховання.


Після подання заяви до канцелярії медичного закладу пані Тетяні видали лікарське свідоцтво про смерть свекрухи. Крім того, в той же день їй надали адміністративний супровід від співробітника медичного закладу до відділу державної реєстрації актів цивільного стану для отримання свідоцтва про смерть державного зразка.


Таким чином, завдяки правовій допомозі юристів БО «БФ «Карітас Харків» Тетяна отримала необхідні документи, змогла нарешті поховати та віддати шану близькій людині.


БО «БФ «Карітас Харків» надає безоплатну правову допомогу постраждалому від війни населенню у співпраці з Данською радою у справах біженців (DRC) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Бюро з питань гуманітарної допомоги Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). 


Коментарі (0)

    Автор публікації

    Ігор Чуйко
    Ігор Чуйко

    (0 відгуків)

    Україна

    Україна

    2 вирішених питань
    15 років досвіду
    Подивитися профіль

    юристів зараз онлайн

    Ліна Заболотня
    profile-logo
    Ліна Заболотня
    Франція

    Франція

    19 вирішених питань
    24 років досвіду
    Олександр Жилінський
    profile-logo
    Олександр Жилінський
    Україна

    Україна

    5 вирішених питань
    22 років досвіду
    Сергій Шкрамада
    profile-logo
    Сергій Шкрамада
    Україна

    Україна

    16 вирішених питань
    30 років досвіду
    Георгій Шатілін
    profile-logo
    Георгій Шатілін

    (5 відгуків)

    Україна

    Україна

    5 вирішених питань
    12 років досвіду

    Останні новини

    Отримання документів про смерть на окупованій території Pravovsim.org
    Отримання документів про смерть на окупованій території
    18/10/2024
    0
    Підтримка

    Потрібна допомога?

    Соціальні мережі

    Facebook

    Twitter

    Linkedin

    Цифрова платформа створена фахівцями Данської ради у справах біженців (DRC) за проєктом, що фінансується в рамках цивільного захисту та гуманітарної допомоги Європейського Союзу. Погляди та оцінки, висловлені на платформі, не повинні сприйматися як такі, що відображають офіційну позицію Європейського Союзу або DRC. Ні Європейська Комісія, ні DRC не несуть відповідальності за будь-яке використання інформації, що розміщена на платформі.
    © 2024. Всі права захищені