Виправлення помилки в заповіті в судовому порядку
Теги, пов’язані зі статтею:
Дата публікації:
13/02/2024
«Для мене пріоритет в роботі – допомагати відновлювати та реалізовувати права тих, хто потребує допомоги», – ділиться Надія, завідувачка сектору безоплатної правової допомоги проєкту «Ковельське бюро правової допомоги», партнера DRC.
Одним із таких прикладів є справа пенсіонерки пані Марії*, яка звернулась по правничу допомогу для встановлення факту належності заповіту, в якому невірно зазначено дату народження її свекрухи.
Оформлюючи документи на спадщину, заявниця виявила, що в заповіті, складеному її свекрухою ще у 2002 році та посвідченому державним нотаріусом, невірно зазначено дату народження родички.
Юристка запропонувала скористатися механізмом судового встановлення факту, від якого залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав, а в цьому випадку – прийняття та оформлення спадщини.
Надія допомогла зібрати необхідні документи та скласти заяву до суду. Суд задовольнив її, фактично виправивши допущену помилку. Тепер пані Марія зможе без перешкод оформити спадщину.
Отримання безоплатної правової допомоги переселенцями у Волинській області стало можливим завдяки співпраці Західного регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги з Данською радою у справах біженців (DRC) та фінансуванню в рамках цивільного захисту та гуманітарної допомоги Європейського Союзу.
Коментарі (0)
юристів зараз онлайн