Юристка допомогла довести факт реєстрації шлюбу
Теги, пов’язані зі статтею:
Дата публікації:
13/02/2024
Що робити, якщо факт реєстрації шлюбу є, але відомості задокументовано некоректно?
У такому випадку необхідно звертатися до суду та доводити існування такого факту в юридичній площині. Отримання позитивного рішення суду дасть можливість реалізувати свої права, зокрема спадкові.
З такою складністю довелось зіткнутись пані Олені* – у 82 роки їй довелось доводити факт укладення шлюбу.
У 2023 році Олена втратила чоловіка, з яким прожила в шлюбі 60 років. Оговтавшись від втрати найріднішої людини, пенсіонерка розпочала процедуру оформлення спадкових прав, а також пов’язаних з цим виплат та пільг. При зверненні до органів Пенсійного фонду України та нотаріуса стало відомо, що свідоцтво про одруження містить розбіжність у написанні по-батькові її чоловіка.
Усунути виявлені розбіжності у свідоцтві про шлюб шляхом звернення до органів державної реєстрації актів цивільного стану було неможливо, тому пенсіонерці довелось звертатись до суду.
Юристка Західного регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, партнера DRC, надала вірну правову оцінку ситуації та підготувала необхідні документи. Рішенням суду факт реєстрації шлюбу пані Олени з чоловіком було підтверджено, що в подальшому дозволило жінці реалізувати свої спадкові права.
Безоплатна правова допомога переселенцям у Волинській області надається у партнерстві Західного регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги з Данською радою у справах біженців (DRC) та фінансується Європейським Союзом.
Коментарі (0)
юристів зараз онлайн