Юристка допомогла встановити факт родинних відносин
Теги, пов’язані зі статтею:
Дата публікації:
11/01/2024
З наявністю кровного зв’язку між людьми закон пов’язує виникнення, зміну чи припинення певних прав та обов’язків, зокрема і спадкових. Нерідко на заваді реалізації особистих чи майнових прав постає помилка в прізвищі чи імені людини у свідоцтві про народження чи паспорті або втрата документу. Тоді факт родинних відносин доводиться встановлювати через суд.
Так, до юриста Західного регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, партнера DRC, звернувся Анатолій. Він розповів, що розпочав процедуру оформлення спадщини після смерті свого рідного брата, і тому звернувся із відповідною заявою до приватного нотаріуса за місцем відкриття спадщини. Однак при огляді документів нотаріус виявила, що встановити родинні відносини між Анатолієм та його покійним братом як спадкодавцем на підставі поданих документів неможливо, оскільки в написанні його прізвища в документі, що посвідчує особу, та прізвищі спадкодавця присутні орфографічні розбіжності.
Опрацювавши матеріали справи юрист підготувала заяву до суду про встановлення факту родинних відносин. Рішенням Ковельського міськрайонного суду заяву Анатолія задоволено повністю. Таке рішення суду надало можливість чоловіку в повній мірі реалізувати всі свої спадкові права, як єдиного спадкоємця після смерті брата.
Отримання безоплатної правової допомоги переселенцями у Волинській області стало можливим завдяки співпраці Західного регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги з Данською радою у справах біженців (DRC) та фінансуванню в рамках цивільного захисту та гуманітарної допомоги Європейського Союзу.
Коментарі (0)
юристів зараз онлайн